ETR

grudzień 2021

powrót do listy sezonów >>

3 grudnia 2021 (Piątek)

godz. 19, Aula Uniwersytecka

REQUIEM
W 230. ROCZNICĘ ŚMIERCI WOLFGANGA AMADEUSA MOZARTA

Bilety: Cena A

Program:

  • Wolfgang Amadeus Mozart
    Requiem d-moll KV 626

10 grudnia 2021 (Piątek)

godz. 19, Aula Uniwersytecka

FILHARMONICY BERLIŃSCY
W FILHARMONII POZNAŃSKIEJ

Bilety: Cena S3

Program:

  • Krzysztof Penderecki
    Adagietto z opery Raj utracony
  • Benjamin Britten
    Iluminacje op. 18 
  • Ludwig van Beethoven
    Koncert skrzypcowy D-dur op. 61

17 grudnia 2021 (Piątek)

godz. 19, Piła, Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji

BOŻE NARODZENIE W MUZYCE

Program:

  • Arcangelo Corelli
    Concerto grosso g-moll Boże Narodzenie op. 6 nr 8
  • Henryk Wieniawski
    Wariacje na temat własny op. 15 (wersja z orkiestrą smyczkową)
  • Wolfgang Amadeus Mozart
    XXIX Symfonia A-dur KV 201 

18 grudnia 2021 (Sobota)

godz. 11, Aula Uniwersytecka

PRO SINFONIKA
MUZYKA WIELKICH MIAST:
PETERSBURG

    Program:

    Szczegółowe informacje o koncercie: www.prosinfonika.eu


    18 grudnia 2021 (Sobota)

    godz. 18, Aula Uniwersytecka

    492. KONCERT POZNAŃSKI
    DZIADEK DO ORZECHÓW

    • Karnety:
    • KP

    Program:

    • Piotr Czajkowski
      Dziadek do orzechów – fragmenty baletu

    19 grudnia 2021 (Niedziela)

    godz. 18, Ostrów Wielkopolski,
    Ostrowskie Centrum Kultury

    CHOPINOWSKI SUPLEMENT

    Program:

    W programie między innymi Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina


    27 grudnia 2021 (Poniedziałek)

    godz. 19, Aula Uniwersytecka

    KONCERT MARSZAŁKOWSKI
    103. ROCZNICA WYBUCHU

    POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

    Bilety: Cena S4

    Program:

    • Pieśni w opracowaniu Mirosława Gałęskiego:
      Gdy szedłem raz od Warty
      Hej nasza kompania
      O mój rozmarynie
      Jakem maszerował
      Ułani, ułani
    • Fryderyk Chopin
      Wojak
    • Ignacy Jan Paderewski
      Polały się łzy
    • Stanisław Moniuszko
      Pieśń rycerska
      Ballada o Florianie Szarym
    • Karol Kurpiński
      Polonez rycerski
    • Wśród nocnej ciszy
      (Jan Maklakiewicz – opracowanie)
    • Jan Pasierb – Orland
      Z  małołąki juhasi
    • Lulajże Jezuniu
      (Stefan Stuligrosz – opracowanie)
    • Przybieżeli do Betlejem
      (Stefan Stuligrosz – opracowanie)
    • Z narodzenia Pana
      (Jan Maklakiewicz – opracowanie)
    • Dzisiaj w Betlejem
      (Stefan Stuligrosz – opracowanie)
    • W żłobie leży
      (Jan Maklakiewicz – opracowanie)

    29 grudnia 2021 (Środa)

    godz. 19, Aula Uniwersytecka

    SŁOWICZE KOLĘDOWANIE
    135. KONCERT TARGOWY

    Bilety: Cena A

    Program:

    • Wśród nocnej ciszy
      (Jan Maklakiewicz – opracowanie)
    • Pokłon Jezusowi
      (Jan Maklakiewicz – opracowanie)
    • Lulajże Jezuniu
      (Stefan Stuligrosz – opracowanie)
    • Z narodzenia Pana
      (Jan Maklakiewicz – opracowanie)
    • Tu scendi dalle stelle
      (Stefan Stuligrosz – opracowanie)
    • Jezus malusieńki
      (Stefan Stuligrosz – opracowanie)
    • Dzisiaj w Betlejem
      (Stefan Stuligrosz – opracowanie)
    • Masters in this Hall
      (Stefan Stuligrosz – opracowanie)
    • Gdy śliczna Panna
      (Jan Maklakiewicz – opracowanie)
    • Za gwiazdą
      (Jan Maklakiewicz – opracowanie)
    • Marek Raczyński
      Nativitas Jesu Christi 
    • Adolphe Adam
      Minuit Chrétiens 
    • Les anges dans nos campagnes
      (Stefan Stuligrosz – opracowanie)
    • Przybieżeli do Betlejem
      (Stefan Stuligrosz – opracowanie)
    • Wasyl Barwinskij
      Szczo to za prediwo 
    • W żłobie leży
      (Jan Maklakiewicz – opracowanie)
    • Franz X. Gruber (Stefan Stuligrosz – opracowanie)
      Cicha noc 
    • Tryumfy
      (Stefan Stuligrosz – opracowanie)

     

    Sponsor sezonu:


    31 grudnia 2021 (Piątek)

    godz. 19, Aula Uniwersytecka

    KONCERT SYLWESTROWY
    Z NIESPODZIANKAMI

    Bilety: Cena B

    Program:

    • Wolfgang Amadeus Mozart
      Uwertura do opery Wesele Figara
    • Giacomo Puccini
      Aria Musetty Quando m’en vo’ soletta z opery Cyganeria 
    • Johannes Brahms
      Taniec węgierski g-moll nr 5
    • Franz Lehár
      Pieśń o Wilii z operetki Wesoła wdówka
    • Antonín Dvořák
      Taniec słowiański nr 1 Furiant op.46 
    • Emmerich Kálmán
      Czardasz Sylvii Heia. Heia in den Bergen z operetki Księżniczka czardasza
    • Léo Delibes
      Dziewczęta z Kadyksu (Les filles de Cadix)
    • Johann Strauss
      Polka Tritsch-Tratsch 
    • Johann Strauss
      Odgłosy wiosny
    • Johann Strauss
      Walc cesarski
    • Franz Lehár
      Aria Giuditty Meine Lippen, sie küssen so heiß z operetki Giuditta
    • Johann Strauss
    • Polka Grzmoty I blyskawice
    • Giacomo Puccini
       Aria Lauretty O mio babbino caro z opery Gianni Schicchi

     

    Organizatorzy: