Mirosław Gałęski

Mirosław Gałęski

Mirosław Gałęski jest absolwentem dwóch uczelni –  Akademii Muzycznej im. Ignacego  Jana Paderewskiego w Poznaniu  (klasa fortepianu, 1985  oraz dyrygentura symfoniczna, 1989) oraz   Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (emisja głosu, 1994).  Swoje umiejętności wykorzystuje i rozwija będąc wykładowcą poznańskiej Akademii Muzycznej, pracując z  chórem Teatru Wielkiego  w Poznaniu oraz zajmując się  edukacją  młodych pianistów w szkołach muzycznych I i II stopnia.

Prowadzi także bogatą działalność artystyczną. W latach 1996-2008 był stałym akompaniatorem i  asystentem dyrygenta Chóru   Męskiego i Chłopięcego  Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki. Z zespołem tym dał  ponad 430 koncertów w kraju i za granicą  oraz nagrał dwie płyty.   Przez ponad 20 lat współpracował z Międzynarodowym Festiwalem Chórów Polonijnych w Koszalinie, będąc członkiem jego Rady Artystycznej.

Oprócz aktywnej działalności koncertowej z wielką pasją poświęca się kompozycji i aranżacji.  Na koncie ma kompozycje zarówno instrumentalne,  jak i wokalno-instrumentalne, a do niektórych z nich napisał własne teksty. W swoim dorobku ma również autorską płytę Gwiazdkowy czas zawierającą piosenki i poezje o tematyce świątecznej.