ETR

Mirosław GAŁĘSKI

Mirosław GAŁĘSKI

fortepian

Mirosław Gałęski jest absolwentem dwóch uczelni – Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (klasa fortepianu, 1985 oraz dyrygentura symfoniczna, 1989) oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (emisja głosu, 1994). Swoje umiejętności wykorzystuje i rozwija będąc wykładowcą poznańskiej Akademii Muzycznej, pracując z chórem Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz zajmując się edukacją  młodych pianistów w szkołach muzycznych I i II stopnia.

Prowadzi także bogatą działalność artystyczną. W latach 1996-2008 był stałym akompaniatorem i asystentem dyrygenta Chóru Męskiego i Chłopięcego  Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki. Z zespołem tym, z którym nadal współpracuje, dał ponad 430 koncertów w kraju i za granicą oraz nagrał dwie płyty. Przez ponad 20 lat współpracował z Międzynarodowym Festiwalem Chórów Polonijnych w Koszalinie, będąc członkiem jego Rady Artystycznej.

Oprócz aktywnej działalności koncertowej z wielką pasją poświęca się kompozycji i aranżacji. Na koncie ma kompozycje zarówno instrumentalne, jak i wokalno-instrumentalne, a do niektórych z nich napisał własne teksty. W swoim dorobku ma również autorską płytę Gwiazdkowy czas zawierającą piosenki i poezje o tematyce świątecznej.