aktualności

07 czerwca 2019 Karnety i bilety na sezon artystyczny 2019/2020

Już w przyszłym tygodniu, w kasie biletowej Filharmonii Poznańskiej (ul. Wieniawskiego 1), rozpoczynamy sprzedaż karnetów na sezon artystyczny 2019/2020 wg poniższego harmonogramu:

  • od poniedziałku 10 czerwca będzie można nabywać karnety na KONCERTY POZNAŃSKIE
  • od środy 12 czerwca dostępne będą karnety: DE LUXE (DL), STREFA GWIAZD (SG), KARNET EKSTRA (KE) – obejmujący cykl koncertów „Beethoven nasz współczesny” oraz MEGA WEJŚCIÓWKA (MW).

Równocześnie informujemy, że od 1 lipca do 1 września br. kasa biletowa Filharmonii Poznańskiej będzie nieczynna.

W tym czasie zapraszamy do kontaktu z biurem FP.

Informacja telefoniczna dotycząca koncertów, rezerwacji i sprzedaży karnetów oraz biletów:

  • Dział Obsługi Publiczności: 61 852 22 66, od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15
  • Sekretariat: 61 852 47 08 lub 61 852 47 09, od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15

Rezerwacji karnetów można dokonywać (do 30 sierpnia lub do wyczerpania puli karnetów) mailowo lub telefonicznie:

Przypominamy również, że zamówione w okresie wakacyjnym karnety należy odebrać między 2 a 20 września br.
Nieodebrane w terminie karnety zostaną przekazane do sprzedaży indywidualnej.

Sprzedaż biletów rozpoczniemy 2 września br. Bilety będą dostępne:

  • w kasie biletowej Filharmonii Poznańskiej
  • przez Internet na naszej stronie www oraz za pośrednictwem serwisu bilety24.pl
  • w Centrum Informacji Kulturalnej (CIK) przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu.

 

Rezerwacja biletów indywidualnych i grupowych będzie możliwa dopiero od 2 WRZEŚNIA.

Informujemy również, że kasa biletowa FP sprzedaje bilety i karnety wyłącznie na koncerty Filharmonii Poznańskiej.

06 czerwca 2019 Utrudnienia parkingowe w dniu 7 czerwca

W związku z koncertem odbywającym się w ramach Festiwalu Uniwersytetu Poznańskiego na placu Adama Mickiewicza od godz. 19 w dniu 7 czerwca 2019 roku, informujemy, że tego dnia wjazd na parking uniwersytecki dostępny będzie tylko od ulicy Święty Marcin, wyłącznie dla osób posiadających upoważnienia do parkowania w tym miejscu.

Jednocześnie informujemy też, że ulica Wieniawskiego będzie tego dnia zamknięta.

Za utrudnienia nie wynikające z winy Filharmonii  Poznańskiej, przepraszamy.

14 maja 2019 KONCERTY POZNAŃSKICH FILHARMONIKÓW NA ANTENIE DEUTSCHLANDFUNK KULTUR!

Współpraca Filharmonii Poznańskiej z Deutschlandfunk Kultur, największym niemieckim nadawcą radiowym, nabiera tempa! W maju na antenie tej prestiżowej ogólnoniemieckiej rozgłośni usłyszą Państwo retransmisje dwóch koncertów Poznańskich Filharmoników.

W sobotę – 18 maja o godz. 19.05 – ostatnia opera Stanisława Moniuszki “Paria” w wymarzonej przez kompozytora włoskiej wersji językowej. Wykonawcy: Katarzyna Hołysz, Robert Jezierski, Yuri Gorodetsky, Tomasz Warmijak, Szymon Komasa oraz Chór Filharmonii Narodowej i Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Łukasza Borowicza. Nagrania dokonano 10 kwietnia 2019 roku, podczas koncertu w Filharmonii Narodowej w Warszawie, który odbył się w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Natomiast we wtorek, 28 maja o godz. 20.03 – nieznane dzieła zapomnianych kompozytorów – światowa premiera koncertowa New World Suite Ignatza Waghaltera i Koncert fortepianowy Karola Rathausa. Wykonawcy: Daniel Wnukowski (fortepian) oraz Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Ariela Zuckermanna. Ten koncert, zatytułowany “Premiery z Nowego Jorku”, zarejestrowany zostanie 17 maja 2019 roku, w Auli UAM w Poznaniu.

 

Więcej informacji:

www.deutschlandfunkkultur.de/stanislaw-moniuszkos-200

www.deutschlandfunkkultur.de/weltpremiere

11 maja 2019 DYRYGENT-SZEF ORKIESTRY FP W RADIOWEJ „DWÓJCE”

Jeden z najwybitniejszych polskich mistrzów batuty, dyrygent-szef Orkiestry Filharmonii Poznańskiej – profesor Marek Pijarowski, będzie bohaterem „Zapisków ze współczesności” – cyklu codziennych audycji Programu 2 Polskiego Radia.

Od poniedziałku 13 maja do piątku 17 maja o godzinie 12.45 można posłuchać jego gawęd o różnych barwach życia (nie tylko artystycznego) na antenie radiowej Dwójki.

Serdecznie Państwa zachęcamy do tego.

08 maja 2019 WALTORNIŚCI ORKIESTRY FILHARMONII POZNAŃSKIEJ NAJLEPSI!

Na zakończonym niedawno w Katowicach V Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych po kolejne nagrody sięgnęli muzycy-soliści Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

W kategorii waltorni dwa główne trofea (II i III nagrodę; I – nie przyznano) zdobyli: Marcin Chrzanowski (druga nagroda) oraz Monika Paprocka-Całus (trzecia nagroda).

Laureatom gratulujemy – nie ukrywając radości i satysfakcji.

15 kwietnia 2019 KASA BILETOWA FILHARMONII POZNAŃSKIEJ

Informujemy, że w dniu 19 kwietnia br. kasa biletowa będzie nieczynna. Zachęcamy do zakupu biletów online.

09 kwietnia 2019 POZNAŃSCY FILHARMONICY W FILHARMONII NARODOWEJ W WRASZAWIE – TRANSMISJA W RADIOWEJ DWÓJCE

Zapraszamy na transmisję koncertu Poznańskich Filharmoników w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, z towarzyszeniem znakomitych solistów i Chóru Filharmonii Narodowej pod batutą Maestro Łukasza Borowicza, zaprezentują operę Paria Stanisława Moniuszki. Dzieło zostanie wykonane we włoskiej wersji językowej. Początek transmisji w Programie 2 Polskiego Radia o 19:00.

Filharmonia Dwójki

02 kwietnia 2019 ZMIANA ZASAD NABYWANIA KARNETÓW NA KONCERTY POZNAŃSKIE NA SEZON 2019/2020

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy o zmianie zasad nabywania karnetów na Koncerty Poznańskie na sezon 2019/20!

Karnety na Koncerty Poznańskie na nowy sprzedawać będziemy od 10 do 28 czerwca br. Słuchaczy zapraszamy bezpośrednio do kasy biletowej Filharmonii Poznańskiej od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 17.00.

Naszych stałych melomanów informujemy, że przy zakupie potrzebny będzie karnet z sezonu 2018/2019.

Nowych słuchaczy zapraszamy do kasy w celu złożenia zamówienia.

Uwaga:

  • Cena karnetu nie ulega zmianie
  • Pierwszy koncert już 28 września 2019
  • Wszelkie inne informacje można uzyskać w kasie biletowej Filharmonii Poznańskiej mieszczącej się w Auli Uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego 1.
12 lutego 2019 Elegijna etiuda Szymanowskiego otworzy piątkowy koncert

W związku z żałobą narodową po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego piątkowy koncert Filharmonii Poznańskiej (15 lutego, godz. 19, Aula UAM) otworzy przesycona tęskną melancholią, elegijna Etiuda b-moll op. 4 nr 3 Karola Szymanowskiego, w opracowaniu na orkiestrę smyczkową Macieja Żółtowskiego.

W pozostałej części wieczoru usłyszymy III Koncert fortepianowy C-dur op. 26 Siergieja Prokofiewa w wykonaniu gwiazdy wieczoru, Anny Vinnitskayej – artystki zachwycającej publiczność i krytyków nieprawdopodobną wirtuozerią powiązaną zawsze z naturalnym, pełnym najrozmaitszych odcieni dźwiękiem.  A po przerwie zabrzmi VII Symfonia d-moll op. 70 Antonína Dvořáka,  Filharmonikami Poznańskimi dyrygować będzie ich szef – Marek Pijarowski.

28 stycznia 2019 Po premierze w Filharmonii Poznańskiej. nowy album Rafała Blechacza i Bomsori Kim

Nakładem Deutsche Grammophon ukazał się nowy album płytowy Rafała Blechacza, tym razem nagrany wspólnie z Bomsori Kim. Są na nim sonaty na skrzypce i fortepian Gabriela Fauré, Claude’a Debussy’ego i Karola Szymanowskiego oraz… Nokturn nr 20 Fryderyka Chopina.

Premiera tego programu odbyła się w czerwcu 2018 roku w Filharmonii Poznańskiej, podczas koncertu zamykającego rezydenturę wspaniałego polskiego pianisty w sezonie 2017/2018 w naszej instytucji. W lipcu tegoż roku oboje artyści (Bomsori Kim jest solistą-rezydentką Filharmonii Poznańskiej w obecnym sezonie) nagrali wspomniane utwory w Berlinie.

Promocja ich wspólnego albumu płytowego w Filharmonii Poznańskiej przewidziana jest w piątek, 1 marca, podczas koncertu „Ze Złotej Pragi”, który z udziałem Bomsori Kim odbędzie się w Auli Uniwersyteckiej.

Recenzja płyty:

Polsko-koreański dream team – Gazeta Wyborcza, 30.01.2019

16 stycznia 2019 ZAMIAST W SOBOTĘ – W PIĄTEK KONCERT PAMIĘCI PAWŁA ADAMOWICZA

W związku z żałobą narodową po śmierci Pawła Adamowicza – prezydenta Gdańska, Filharmonia Poznańska zmienia program i termin 474. Koncertu Poznańskiego zaplanowanego na sobotę 19 stycznia 2019 roku. Koncert Halka na ekranie i na estradzie odbędzie w drugiej połowie roku 2019, w sezonie artystycznym 2019/2020.

Natomiast w programie 474. Koncertu Poznańskiego, który odbędzie się wyjątkowo w piątek, 18 stycznia o godz. 19 w Auli UAM znajdzie się między innymi słynna III Symfonia Symfonia pieśni żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego. Koncert ten, zatytułowany Pieśni żałosne poświęcony zostanie pamięci Pawła Adamowicza.

Karnety KP oraz MW, a także wejściówki na 19 stycznia zachowują ważność na piątkowy koncert 18 stycznia.

15 stycznia 2019 GŁOSUJMY NA MARCINA SUSZYCKIEGO

Miło nam poinformować, że Marcin Suszycki, koncermistrz Orkiestry Filharmonii Poznańskiej otrzymał nominację Kapituły Redakcji „Głosu Wielkopolskiego” do tytułu Osobowość Roku 2018 w kategorii Kultura.

Zapraszamy do głosowania na naszego muzyka na stronie: www.gloswielkopolski.pl

Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi na początku marca 2019 roku podczas uroczystej gali.

13 stycznia 2019 ZMARŁ SZCZEPAN GAWŁOWSKI – PREZES FIRMY „KREISEL”

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci dr. Szczepana Gawłowskiego – prezesa firmy „Kreisel”, sponsora Filharmonii Poznańskiej.

Szczepan Gawłowski od lat należał do przyjaciół naszej instytucji.

Najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia.

Wojciech Nentwig z zespołami i pracownikami Filharmonii Poznańskiej

21 grudnia 2018 NAGRODY DLA WALTORNISTÓW ORKIESTRY FILHARMONII POZNAŃSKIEJ

Z radością informujemy, że w V Ogólnopolskim Konkursie Waltornistów im. prof. Edwina Golnika, który odbył się w grudniu w Łodzi, waltorniści Orkiestry Filharmonii Poznańskiej zdobyli główne nagrody. Monika Paprocka-Całus zajęła pierwsze miejsce, a Marcin Chrzanowski – drugie. Laureatom serdecznie gratulujemy!

20 grudnia 2018 SYMFONIA WIELKOPOLSKA 1918 – NIEZWYKŁY ALBUM FILHARMONII POZNAŃSKIEJ

Pieśni czasów powstania wielkopolskiego  oraz utwór dedykowany bohaterom powstania, a napisany po stu latach od tego wydarzenia, znalazły się na płycie niezwykłego albumu wydanego właśnie przez Filharmonię Poznańską  – Symfonia Wielkopolska 1918.  Otwiera  ją osiem pieśni z czasów powstania wielkopolskiego przygotowanych na zamówienie Filharmonii Poznańskiej w nowych aranżacjach współczesnych młodych kompozytorów (Jana Krutula, Dominika Puka, Marka Raczyńskiego i Jakuba Szafrańskiego). Także na zamówienie Filharmonii Poznańskiej Marek Sewen skomponował  tytułową  Symfonię Wielkopolską 1918.

Pieśni nagrane zostały przez Poznański Chór Kameralny pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego, natomiast wykonawcami  symfonii są Poznańscy Filharmonicy oraz Poznańskie Słowiki pod batutą Łukasza Borowicza.  W booklecie albumu, obok informacji o utworach, ich kompozytorach i wykonawcach, znalazł się także tekst o powstaniu wielkopolskim, jego przebiegu i znaczeniu w dziejach Polski oraz archiwalne zdjęcia sprzed stu lat.

Premiera albumu płytowego, który ukazał się nakładem wytwórni fonograficznej DUX, odbędzie się 29 grudnia 2018 roku  w Auli UAM o godz. 18 podczas koncertu  „Symfonia Wielkopolska 1918”.

Album można kupić podczas koncertów Filharmonii Poznańskiej oraz w dobrych sklepach muzycznych.

Symfonia Wielkopolska 1918