Sławomir Kamiński

Sławomir Kamiński

Sławomir Kamiński jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem  w klasie prof. Romualda Sroczyńskiego.  Swoje umiejętności doskonalił podczas kursu mistrzowskiego interpretacji muzyki dawnej, u prof. Jeana  Ferrarda  w Konserwatorium Królewskim w Brukseli. 

Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia, Francja, Belgia, Szwajcaria, Austria, Włochy, Czechy, Wielka Brytania, Finlandia, Litwa, Ukraina). Brał udział w międzynarodowych festiwalach w Oliwie, Fromborku, Kamieniu Pomorskim, Leżajsku, Berlinie, Nantes, Glasgow, St. Blasien.   Występował w salach koncertowych Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii w Charkowie, Sali Smetany w Pradze, Schauspielhaus w Berlinie, w katedrze w Lincoln oraz bazylikach – San Vitale w Rawennie i St. Pietro in Montorio w Rzymie.

Jako organista współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Poznańskim Chórem Chłopięcym  oraz z Chórem Chłopięcym i Męskim Filharmonii Poznańskiej  Poznańskie Słowiki.

Sławomir  Kamiński nagrał cztery płyty z solową muzyką organową oraz – wraz z innymi artystami – sześć płyt z muzyką kameralną.

Zajmuje się również działalnością pedagogiczną.  Jest profesorem klasy organów w Akademii Muzycznej w Poznaniu, wykłada na uczelniach zagranicznych w ramach programu Erasmus (Lubeka, Wilno), prowadzi zajęcia Internationaler Niederlausitzer Orgelakademie (Niemcy) oraz bierze udział w pracach jury krajowych i międzynarodowych konkursów organowych (Poznań, Rumia, Opava, Wilno).