ETR

Sławomir KAMIŃSKI

Sławomir KAMIŃSKI

organy

Sławomir Kamiński jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie prof. Romualda Sroczyńskiego. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursu mistrzowskiego interpretacji muzyki dawnej, u prof. Jeana Ferrarda w Konserwatorium Królewskim w Brukseli.

Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia, Francja, Belgia, Szwajcaria, Austria, Włochy, Czechy, Wielka Brytania, Finlandia, Litwa, Ukraina), bierze udział w międzynarodowych festiwalach. Ma na koncie płyty z solową muzyką organową oraz – nagrane wraz z innymi artystami – płyty z muzyką kameralną.

Jako organista współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Poznańskim Chórem Chłopięcym oraz z Chórem Chłopięcym i Męskim Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki.

Artysta zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Jest profesorem klasy organów w Akademii Muzycznej w Poznaniu, wykłada na uczelniach zagranicznych w ramach programu Erasmus (Lubeka, Wilno), prowadzi zajęcia Internationaler Niederlausitzer Orgelakademie (Niemcy) oraz bierze udział w pracach jury krajowych i międzynarodowych konkursów organowych (Poznań, Rumia, Opava, Wilno). Od 2020 roku prof. dr hab. Sławomir Kamiński jest prorektorem poznańskiej Akademii Muzycznej.