ETR
14 maja 2020 Kilka słów od Midori

Midori, znakomita skrzypaczka, artystka-rezydentka Filharmonii Poznańskiej w sezonie artystycznym 2019/2020, miała w piątek 15 maja zagrać z Poznańskimi Filharmonikami.  Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany i tym razem nie usłyszmy w jej wykonaniu Koncertu skrzypcowego D-dur Ludwiga van Beethovena. Trzeci z kolei koncert rezydentki nie odbędzie się. My tęsknimy za nią, ona za nami. Dziś więc zamiast muzyką dzieli się nami słowami:  

Muzyka przetrwała wiele światowych tragedii i katastrof. Co więcej, także wspierała nas i pomagała nam stać się silniejszymi i dalej tworzyć piękne rzeczy w naszym życiu. Wierzę, że muzyka znowu udowodni swą potężną siłę jednoczenia nas, byśmy mogli razem cieszyć się i nawzajem pocieszać. 

Jest mi bardzo przykro, że nie możemy się spotkać w tym tygodniu w Poznaniu, a szczególnie brak mi będzie współpracy z Orkiestrą.  Zanim ponownie będziemy mogli być razem, będę ciepło wspominać Poznań i czekam na moment, kiedy mój przyjazd do Waszego miasta znów będzie możliwy.