ETR
13 maja 2020 Q&A Z FILIPEM JAŚLAREM JUŻ 20 MAJA

Zapraszamy Państwa do udziału w kontynuacji wyjątkowego przedsięwzięcia, opartego na popularnej w internecie formule Q&A (ang. questions and answers) – pytania i odpowiedzi. Na Państwa pytania odpowie tym razem eks-poznaniak, współtwórca i prymariusz Grupy MoCarta, Filip Jaślar.

Artysta, urodzony w Poznaniu, gdzie spędził pierwsze kilkanaście lat życia i gdzie poznawał tajniki gry na skrzypcach w Podstawowej Szkole Muzycznej na ul. Solnej, jest synem Krzysztofa – współtwórcy legendarnego kabaretu TEY i autora niezliczonych tekstów tego zespołu, w którym na początku był partnerem estradowym Zenona Laskowika.

Filip Jaślar, po studiach w warszawskiej uczelni muzycznej w klasie prof. Krzysztofa Bąkowskiego (koncertmistrza Orkiestry Filharmonii Narodowej), w pierwszych latach swojej drogi artystycznej był związany z warszawskimi orkiestrami: Concerto Avenna oraz Orkiestrą Filharmonii Narodowej.

W 1995 roku stał się współtwórcą Grupy MoCarta; od początku jest jej pierwszym skrzypkiem. Z zespołem tym koncertuje w całej Polsce, a także w wielu krajach świata. Wyróżnia go vis comica  i… podobieństwo do Toma Hanksa.

Wielokrotnie występował w Filharmonii Poznańskiej: zarówno ze swym zespołem, jak i  solo prowadząc nasze koncerty – między innymi „Gwiazdy nad Maltą” czy Wieczór Sylwestrowy.

Pytania można przesyłać za pomocą internetowego formularza do 15 maja: formularz

Odpowiedzi na najciekawsze z pytań usłyszą Państwo na stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku 20 maja.

Zachęcamy do zadawania pytań!