23 września 2022 PRZEDPREMIEROWA PREZENTACJA NOWEJ PŁYTY FILHARMONIKÓW POZNAŃSKICH
w Deutschlandfunk Kultur

I Koncert fortepianowy b-moll op. 32 Franza Xavera Scharwenki, w wykonaniu brytyjskiego pianisty Jonathana Powella oraz Orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod batutą Łukasza Borowicza zabrzmi już w sobotę, 24 września, o godz.19.05 na ogólnoniemieckiej antenie Deutschlandfunk Kultur.
To jeden z utworów, które znajdą się na przygotowywanej właśnie kolejnej płycie Poznańskich Filharmoników, a powstającej we współpracy z Deustchlandfunk Kultur i niemiecką wytwórnią cpo.  Znajdą się na niej dzieła, urodzonego w Szamotułach koło Poznania, Franza Xavera Scharwenki.

Przedpremierową  prezentację Koncertu fortepianowego poprzedzi rozmowa z Łukaszem Borowiczem, przeprowadzona przez dziennikarza tej stacji Volkera Michaela.