ETR

programy operacyjne

DOFINANSOWANIE PROJEKTU W RAMACH PROGRAMU „MUZYKA 2024”

Nazwa zadania: Jedyne takie Słowiki - 85 lat Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

DOFINANSOWANIE PROJEKTU W RAMACH PROGRAMU „MUZYCZNY ŚLAD”

Nazwa zadania: Wielki zapomniany kompozytor - Grzegorz Fitelberg

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego, w ramach programu "Muzyczny ślad", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

DOFINANSOWANIE PROJEKTU W RAMACH PROGRAMU „MUZYCZNY ŚLAD”

Nazwa zadania: Dzieła zapomniane. Feliks Nowowiejski: Koncert fortepianowy i Koncert wiolonczelowy; nagranie CD.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego, w ramach programu "Muzyczny ślad", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

     

 

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

 

DOFINANSOWANIE PROJEKTU W RAMACH PROGRAMU „WYDARZENIA ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY” 2022

Nazwa zadania: Muzyka wielkich miast

„Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

 

 

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

 

DOFINANSOWANIE PROJEKTU W RAMACH PROGRAMU „MUZYCZNY ŚLAD”

Nazwa zadania:  Z WIELKOPOLSKI RODEM – Stefan Poradowski: twórca zapomniany. Nagranie płyty CD.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

     
 

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

 

DOFINANSOWANIE PROJEKTU W RAMACH PROGRAMU „WYDARZENIA ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY”

Nazwa zadania: #MUZONET - cykl audycji online dla dzieci i młodzieży

Zadanie adresowane jest do dzieci  (0 -12 lat) oraz młodzieży (13 -18 lat). Każdy odcinek cyklu jest poświęcony odrębnemu zagadnieniu. Chcemy, aby młody człowiek był świadomym odbiorcą kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” oraz logotypu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu”

 

 

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

 

DOFINANSOWANIE W RAMACH FUNDUSZU WSPARCIA KULTURY

Udzielone wsparcie zostało przeznaczone na: 

  1. Wynagrodzenia artystów i chóru biorących udział w koncertach:  27.09.2020 r. (kościół), 2 i 3.10.2020 (aula), 8 i 9.10.2020 (aula).
  2. Wynagrodzenia artystów - nagrania audio-wizualne koncertów: 4.12.2020 r., 10.12.2020 r., 17.12.2020 r., 18.12.2020 r.
  3. Nagrania - produkcje filmów oraz produkcję płyt DVD.
  4. Druk afiszy i koncertowych książeczek programowych.
  5. Zakup nut.
  6. Wynajem Sali koncertowej (Aula UAM).
  7. Zakupy środków trwałych o niskiej wartości.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

DOFINANSOWANIE PROJEKTU W RAMACH PROGRAMU „MUZYCZNY ŚLAD 2020”

Nazwa zadania: Muzyka na miarę Nobla? Wydanie partytury oraz głosów orkiestrowych Koncertu fortepianowego Michała Bergsona

Cel zadania: 

Krytyczne opracowanie, a następnie wydanie w formie drukowanej partytury wraz z głosami orkiestrowymi unikatowego i nieznanego dotychczas rękopisu Concerto symphonique pour piano avec orchestre op. 62 zapomnianego polskiego kompozytora i pianisty - Michała Bergsona.

 

Michał Bergson, Concerto symphonique pour piano avec orchestre op. 62

Do pobrania:

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad”

Ministerstwo kultury
IMIT

DOFINANSOWANIE PROJEKTU PRZEZ NARODOWE CENTRUM KULTURY 

Nazwa zadania: E-filharmonia. Koncerty i audycje FP w Internecie.

  1. Dziewięć koncertów online: maj-październik 2020 r.
  2. Projekty internetowe dla najmłodszych: maj-październik 2020 r.
  3. Artyści Filharmonii Poznańskiej polecają (swoje ulubione utwory, często grając je na swoich instrumentach).
  4. Gwiazdy pozdrawiają (słynni dyrygenci i soliści, którzy występowali i których koncerty są planowane w FP pozdrawiają melomanów).
  5. Siedem dekad Filharmonii Poznańskiej (krótka, ilustrowana zdjęciami, anegdotami i muzyką historia naszej instytucji).
  6. Pytania i odpowiedzi (Q&A; nasi melomani pytają artystów, a ci na specjalnych czatach będą odpowiadali na różne, nie tylko muzyczne tematy).
  7. Konkurs fotograficzny Moja Filharmonia.

Cele zadania:

  1. Głównym celem projektu jest utrzymanie stałego kontaktu z publicznością w czasach pandemii. 
  2. Zaspokajanie potrzeb wyższych melomanów w czasach pandemii poprzez kontynuowanie misji edukacyjnej i artystycznej, w tym poprzez zachowanie tradycji piątkowych koncertów, odbywających się zawsze o godz. 19.00. Koncerty te – oprócz ścieżki dźwiękowej – uatrakcyjniane będą obrazem: wideo lub stosowną wizualizacją. 
  3. Rozwój zasobów kadrowych instytucji; aktywizacja artystów muzyków oraz pracowników administracyjnych online.
  4. Poszerzenie grona melomanów poprzez docieranie do nowych grup społecznych poprzez Internet.

Termin realizacji: do 30 października 2020 r.

Kwota dotacji: 75.000,00 PLN

Ministerstwo kultury

DOFINANSOWANIE PRZEZ MKIDN PROJEKTU INFRASTRUKTURALNEGO

Nazwa zadania: „Puzony – to nie trytony. Instrumenty i sprzęt wspierające funkcjonowanie Filharmonii“.

Cele zadania:

  1. Zaspokojenie rosnących potrzeb estetycznych melomanów, którzy od kilku lat co tydzień wypełniają słynącą ze wspaniałej akustyki Aulę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pełniącą rolę sali koncertowej Filharmonii Poznańskiej. Nie bez znaczenia pozostaje też komfort pracy zapraszanych, światowej sławy artystów oraz samych członków orkiestry.
  2. Zapewnienie dobrej jakości instrumentów: waltorni, puzonów tenorowych oraz altowego wraz z akcesoriami, a także instrumentów perkusyjnych wraz z akcesoriami.
  3. Zapewnienie dobrej jakości sprzętu: laptop z niezbędnym oprogramowaniem.

Termin realizacji: 31 grudnia 2020 r.

Kwota dotacji: 80.000,00 PLN

„Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Ministerstwo kultury

DOFINANSOWANIE PRZEZ MKIDN PROJEKTU INFRASTRUKTURALNEGO

Nazwa zadania: „Zakup instrumentów i sprzętu niezbędnych w działalności statutowej Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego“.

Cele zadania:

1. umożliwienie muzykom Orkiestry Filharmonii Poznańskiej podnoszenie artystycznych wykonań poprzez zakup instrumentów. Jednym z najważniejszych czynników, decydujących o jakości gry zespołu jest używanie przezeń najwyższej klasy instrumentarium;

2. zaspokojenie rosnących potrzeb estetycznych melomanów, którzy od kilku lat co tydzień całkowicie wypełniają słynącą ze wspaniałej akustyki Aulę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pełniącą rolę sali koncertowej Filharmonii Poznańskiej. Nie bez znaczenia pozostaje też komfort pracy zapraszanych, światowej sławy artystów oraz samych członków orkiestry;

3. zapewnienie dobrej jakości sprzętu nagłaśniającego oraz instrumentów klawiszowych do prowadzenia działalności edukacyjnej w terenie;

4. umożliwienie przygotowania materiałów promocyjnych, w tym zapowiedzi koncertów, poprzez zakup profesjonalnej i kompaktowej kamery nagrywającej obraz w rozdzielczości 4k.

Termin realizacji: 30 listopada 2018 r.

Kwota dotacji: 40.000,00 PLN

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Ministerstwo kultury

Filharmonia Poznańska im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „NOWOWIEJSKI REDIVIVUS”.

Celem projektu jest promocja twórczości Feliksa Nowowiejskiego w 70. rocznicę śmierci kompozytora poprzez wykonanie jego oratorium QUO VADIS oraz wydanie płyty z tym utworem.

QUO VADIS – zapomniane dzieło, prawie zapomniany kompozytor (niegdyś bywalec ważnych europejskich ośrodków muzycznych) warci są przypomnienia nie tylko w Polsce.

Oratorium QUO VADIS Feliksa Nowowiejskiego stało się jedną z najczęściej wykonywanych form wokalno-instrumentalnych, wręcz swoistym przebojem ważnych sal koncertowych Europy i obu Ameryk w latach dwudziestych i trzydziestych XX stulecia. Po premierze (drugiej wersji) w 1909 roku w amsterdamskim Concertgebouw, ze słynną tamtejszą orkiestrą, utwór wykonany został 200 (!) razy w salach koncertowych Europy i obu Ameryk! A potem na dziesięciolecia zapomniany.

W roku 2016, kiedy przypada 70. rocznica śmierci kompozytora (który ponad 20 lat mieszkał w Poznaniu, gdzie zmarł i gdzie spoczywa), Filharmonia Poznańska wykona Quo vadis 29 czerwca 2016 roku w Poznaniu, w mieście, w którym Nowowiejski zamieszkał po I wojnie światowej, mimo że proponowano mu objęcie profesury w ówczesnym Konserwatorium Lipskim.

 

Planowane efekty:

Dzieło życia Feliksa Nowowiejskiego jest ogromną formą wokalno-instrumentalną. Do wykonania tego niezwykłego, a zarazem monumentalnego utworu potrzeba ponad 160 wykonawców: muzyków orkiestry, artystów chóru, solistów-śpiewaków i dyrygenta. W Auli UAM dzieło wykonane będzie w doskonałej obsadzie – Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz troje solistów – Wioletta Chodowicz (sopran), Robert Gierlach (baryton), Wojtek Gierlach (bas). Całością dyrygować będzie znakomity polski dyrygent Łukasz Borowicz.

Koncert ten zostanie nagrany i wydany w formie albumu płytowego, co przyczyni się do promocji oratorium nie tylko w Poznaniu, ale również w całej Wielkopolsce.

Wartość projektu: 567.681,50 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 252.797,00 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

W ramach Programu Operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Infrastruktura Kultury Filharmonia Poznańska zakupiła Harfę koncertową marki “Lyon & Healy” wraz z akcesoriami: trzyczęściowym pokrowcem transportowym, futerałem transportowym na kółkach oraz wózkiem do harfy.

Harfa

Ministerstwo kultury

Zakup zrealizowano przy udziale środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.