ETR

Przemysław Czekała

Przemysław Czekała

Pierwsze doświadczenia wokalne zdobywał w latach 1975 – 1988, jako członek Chóru Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza. 1988 roku rozpoczął studia na poznańskiej Akademii Muzycznej, które ukończył w klasie śpiewu solowego prof. Antoniny Kaweckiej, w 1994 roku. W tym samym roku zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju.

W czasie studiów wielokrotnie brał udział jako solista w przedstawieniach operowych i koncertach w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Filharmonii Poznańskiej, a także salach koncertowych całego kraju. Od 1989 roku do dnia dzisiejszego koncertuje jako solista w koncertach muzyki oratoryjno ? kantatowej. W latach 1990 – 1992 koncertował jako kameralista z Capellą Bydgostiensis.

W 1990 roku został członkiem Poznańskiego Zespołu Wokalnego Affabre Concinui. Od 20 lat koncertuje z tym zespołem na estradach całego świata. Nagrał 15 płyt, kilkadziesiąt audycji radiowych i programów telewizyjnych. Reprezentuje Polskę na Wystawach Światowych EXPO, Festiwalach Kultury Polskiej (m.in. Tajwan, Chiny, Algieria).

Jest autorem wielu opracowań utworów muzycznych dla Affabre Concinui i innych zespołów kameralnych.

Od 2000 roku współpracuje z Chórem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu jako asystent dyrygenta ds. kształcenia emisji głosu.