ETR

Karina Adamczak-Kasprzak

Karina Adamczak-Kasprzak

Tancerka, pedagog, choreograf. I solistka Polskiego Teatru Tańca, z którym jest związana od roku 1993. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i pedagogiki baletu Akademii Muzycznej w Warszawie.
Debiutowała w Polskim Teatrze Tańca II jeszcze jako uczennica szkoły baletowej. Tańczyła m.in. w choreografiach Matsa Eka, Birgit Cullberg, Ohada Naharina, Dominiqua Bagouta, Orjana Anderssona, Virpi Pahkinen, Yossi Berga, Istvana Juhos – Putto, Thierry Vergera, Ewy Wycichowskiej, Jerzego Makarowskiego i Jacka Przybyłowicza.
Jest pedagogiem tańca współczesnego i jazzowego w poznańskiej szkole baletowej.
Prowadzi zajęcia na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego i Otwartych Zajęciach Tańca Współczesnego w Poznaniu. Jest autorką choreografii do spektakli reżyserowanych przez Marcina Libera ("Jedynak") i Piotra Kruszczyńskiego ("Romeo i Julia", "Królowa i Szekspir"). W roku 2009 wspólnie z Agatą Ambrozińską-Rachuta zrealizowała w Atelier Polskiego Teatru Tańca spektakl „Balladyna”. Tańczy w niemal całym repertuarze Teatru, m.in. w spektaklach: „Minus 2” (chor. Ohad Naharin), „Wiosna-Efftha”, „Carpe Diem”, „Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach” , „Walk@ karnawału z postem” ( chor. Ewa Wycichowska), „Lato Red-Sun” (chor. Thierry Verger,) „Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg), „Jesień-Nuembir” (chor. Jacek Przybyłowicz), „Alexanderplatz” oraz „Desert" (chor. Paulina Wycichowska).