ETR

Anna Malesza

Anna Malesza

Mimo młodego wieku Anna Malesza jest już laureatką I nagrody oraz aż czterech nagród pozaregulaminowych w III Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Toruniu, I nagrody oraz dwóch nagród dodatkowych w VII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, I nagrody i nagrody pozaregulaminowej w III Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Heinricha Wilhelma Ernsta i Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, II nagrody oraz trzech nagród dodatkowych – w tym nagrody specjalnej ufundowanej przez European Union of Music Competitions for Youth (EMCY) – w XII Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego w Lublinie, Grand Prix i nagrody specjalnej III Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Rodziny Grobliczów w Krakowie, II nagrody w II Międzynarodowym Konkursie im. Heinricha Wilhelma Ernsta i Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz I nagrody i nagrody dodatkowej w VII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie.

Otrzymała również m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodę Miasta Poznania oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ?Młoda Polska? za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Anna Malesza jest absolwentką poznańskiej Szkoły Talentów w klasie skrzypiec Jana Romanowskiego, a obecnie studentką Marcina Baranowskiego w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, doskonaląc swoje umiejętności pod kierunkiem Marcina Baranowskiego, Jana Staniendy, Jadwigi Kaliszewskiej, Aureliusza Golińskiego, Jana Romanowskiego, a także u Maxima Vengerova oraz Bartłomieja Nizioła.

Koncertowała jako solistka z towarzyszeniem orkiestr: Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Gorzowskiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Poznańskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Symhony Orchestra RTE w International Concert Hall w Dublinie,a także w Moskwie, z towarzyszeniem orkiestr symfonicznej i kameralnej. Występowała również w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, a w ramach stypendium Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego w 2013 roku, uczestniczyła w Festiwalu Witolda Lutosławskiego ?Łańcuch X?, którego zwieńczeniem był występ na koncercie inauguracyjnym IX Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego na Zamku Królewskim w Warszawie.