ETR
03 marca 2022 11 marca gramy dla Ukrainy

Gdy przygotowywaliśmy program bieżącego sezonu  ten koncert miał nieść wszystkie te dobre emocje, które kojarzą się z wiosną. Życie napisało inny scenariusz. W obliczu tragedii dziejącej się za naszą wschodnią granicą, piątkowy wieczór 11 marca poświęcamy walczącej Ukrainie. Niech ta muzyka pełna wiosennych skojarzeń niesie ze sobą nadzieję. Nadzieję na pokonanie zła. 

W programie koncertu Wiosenna serenada znajdą się dzieła Edwarda Elgara, Ralpha Vaughana Williamsa oraz Roberta Schumanna. Filharmoników Poznańskich poprowadzi wybitny angielski dyrygent, Paul McCreesh, a solistą wieczoru będzie Marcin Suszycki (skrzypce), koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

Na koncert poświęcony walczącej Ukrainie zapraszamy w piątek, 11 marca, o godz. 19 do Auli UAM. Szczególnie serdecznie zapraszamy na niego Ukrainki i Ukraińców przebywających w Poznaniu, dla których przygotowaliśmy bezpłatne zaproszenia. Można je odbierać w kasie FP, Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1) od wtorku do czwartku w godz. 13 do 17, a w piątki do godz. 19. 

Przed i po koncercie Filharmonia Poznańska wraz z Fundacją Siepomaga zbierać będą fundusze na pomoc Ukrainie. Wpłaty przyjmowane będą wyłącznie za pomocą kart płatniczych. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w tej zbiórce.