ETR

Szymon Wyrzykowski

Szymon Wyrzykowski

Dyrektor Artystyczny i Dyrygent Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu Filia w Szczecinie (Wydział Dyrygentury Chóralnej) oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (Wydział Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki w specjalności dyrygentura symfoniczno-operowa).

Dyrygował orkiestrami i chórami: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Świętokrzyska, Orkiestra „Akademia”, Chór i Orkiestra Stowarzyszenia Mozart 2003, Chór Polsko-Niemieckiej Akademii Chóralnej „In terra pax”, Chór Allegrezza del Canto.

Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Mozart 2003 (dyrektor artystyczny); w ciągu kilku lat działalności zorganizował i wykonał ponad czterdzieści koncertów oratoryjnych w większych miastach Polski.

W 2006 r. został dyrektorem artystycznym i dyrygentem Chóru Akademickiego Politechniki Szczecińskiej im. prof. J. Szyrockiego (obecnie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego). Z chórem tym wykonał szereg koncertów z okazji 60-lecia Politechniki Szczecińskiej i 55-lecia Chóru w sezonie artystycznym 2007/2008 oraz zdobył I miejsce w dwóch kategoriach na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Trnawie na Słowacji (2007). W 2008 r. otrzymał nagrody Grand Prix i nagrody dla najlepszego dyrygenta podczas Międzynarodowego Festiwalu „Rybnicka Jesień Chóralna” oraz w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym w Szamotułach CHAPS.