ETR
28 kwietnia 2020 Q&A z Danielem Stabrawą już 6 maja

Zapraszamy Państwa do udziału w kontynuacji wyjątkowego przedsięwzięcia, opartego na popularnej w internecie formule Q&A (ang. questions and answers) – pytania i odpowiedzi. Na Państwa pytania odpowie tym razem Daniel Stabrawa.

Gdy  młody, liczący wtedy 28 lat, polski skrzypek Daniel Stabrawa w roku 1983 zaczynał pracę w Berlińskich  Filharmonikach wydawało mu się,  że spełniło się marzenie jego życia. A to był dopiero początek – trzy lata później został pierwszym koncertmistrzem tej – jednej z najznakomitszych i najsłynniejszych orkiestr świata, co osobiście przypieczętował legendarny ówczesny szef tegoż zespołu – Herbert von Karajan. 

I jej pierwszym koncertmistrzem oraz solistą jest do dziś. Poznańscy melomani znają go jako wspaniałego skrzypka oraz dyrygenta, bowiem muzyk doskonale czuje się zarówno ze skrzypcami    w orkiestrze i jako solista –  jak i z batutą.  Oba te talenty mieliśmy okazję wiele razy podziwiać  podczas  koncertów Daniela Stabrawy z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej.

Występując w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, artysta wielokrotnie prowadził od pulpitu Orkiestrę Kameralną Filharmoników Berlińskich.  Jest także prymariuszem kwartetu smyczkowego Philharmonia Quartet Berlin, który w zawrotnym tempie zdobył międzynarodowe uznanie i renomę, Krytycy zaliczają go do światowej elity tego typu zespołów, a jeden z amerykańskich recenzentów napisał wręcz, iż „wyznacza on światowy standard artystyczny kwartetów.”

Pytania można przesyłać za pomocą internetowego formularza do 1 maja: formularz

Odpowiedzi na najciekawsze z pytań usłyszą Państwo na stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku 6 maja.

Zachęcamy do zadawania pytań!