26 lutego 2020 Koncert w Berlinie – przeżyjmy to jeszcze raz

Owacjami na stojąco zakończył się koncert Orkiestry Filharmonii Poznańskiej z udziałem Rafała Blechacza, który odbył się 14 lutego w Konzerthaus w Berlinie.  W jego programie znalazły się Tańce weselne z baletu Pieśń o ziemi Romana Palestra, III Symfonia koncertująca na skrzypce, altówkę, wiolonczelę, fortepian i orkiestrę Aleksandra Tansmana oraz Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina.

Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć  w tym artystycznym wydarzeniu (lub chciałby tego koncertu wysłuchać  raz jeszcze) będzie mieć taką okazję 28 lutego. Tego wieczoru, o godz. 20.03 berliński koncert „Kompozytorzy na walizkach” retransmitowany będzie na ogólnoniemieckiej antenie przez Deustchlandfunk Kultur (online: www.deutschlandfunkkultur.de).