08 października 2021 Kolejna światowa premiera fonograficzna Poznańskich Filharmoników!

Z radością i dumą prezentujemy Państwu nową płytę Poznańskich Filharmoników, będącą zarazem kolejną światową premierą fonograficzną naszej Orkiestry. Na krążku znalazły się odkryte na nowo, wybitne lecz mało znane dzieła Stefana Bolesława Poradowskiego – znakomitego kompozytora, pedagoga, dyrygenta i organizatora życia kulturalnego, którego zasługi dla Wielkopolski są trudne do przecenienia: Koncert skrzypcowy op. 70, Koncert kontrabasowy op. 26 i III Symfonia op. 29. Orkiestrze prowadzonej przez Łukasza Borowicza towarzyszą znakomici soliści – Marcin Suszycki i Piotr Czerwiński. Płytę można nabyć w dobrych sklepach muzycznych oraz podczas koncertów Filharmonii Poznańskiej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.