ETR

Sophie Pacini

Sophie Pacini

Sophie Pacini urodziła się w Monachium w 1991 roku. W wieku 10 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Universität Mozarteum w Salzburgu u prof. Karla-Heinza Kämmerlinga. W 2004 roku została wybrana do nowo założonej grupy dla szczególnie utalentowanych młodych muzyków, w której oprócz nauki gry na fortepianie uczęszczała na zajęcia z improwizacji, harmonii, transkrypcji, kompozycji i dyrygowania. Od jesieni 2007 kontynuowała naukę gry na fortepianie w klasie mistrzowskiej prof. Pavla Gililova.

Sophie Pacini zdobyła wiele pierwszych nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach dla młodych pianistów. W 2002 i 2005 zdobyła I nagrodę w Niemieckim Konkursie Młodych Muzyków. W roku 2006 zdobyła I nagrodę w Międzynarodowym konkursie Grotrian-Steinweg w Brunszwiku.

Występowała w Niemczech i poza ich granicami. W roku 2007 wystąpiła w telewizji ZDF w programie Klasyczne Dzieci, gdzie wykonała I część III Koncertu fortepianowego c-moll Ludwiga van Beethovena. W marcu 2008 wystąpiła z recitalem fortepianowym na 14 Deutschlandsberger Klavierfrühling, z utworami Beethovena, Schumanna i Liszta (towarzyszyli jej pianiści: Boris Berezovsky, Elisabeth Leonskaja, Paul Lewis, Lylia Zilberstein i Oleg Maisenberg). W maju 2008 wystąpiła z recitalem fortepianowym na Col legno Festival w Lucca we Włoszech. W czerwcu 2008, wykonała II Symfonię na fortepian i orkiestrę Age of Anxiety Leonarda Bernsteina z Symphony Orchestra of the Mozarteum University pod dyrekcją Dennisa Russella Daviesa. W Lipcu 2008 wystąpiła z dwoma recitalami fortepianowymi na Tiroler Festspiele Erl w Insbrucku.