ETR

Rachel Naomi KUDO

Rachel Naomi KUDO

fortepian

Urodzona w Waszyngtonie, w rodzinie japońsko-koreańskiej, Rachel rozpoczęła studia pod kierunkiem Emilio del Rosario w Music Institute of Chicago. Po spędzeniu dzieciństwa w Japonii wróciła do USA, aby kontynuować muzyczną edukację.

Jest absolwentką The Juilliard School (u Yoheveda Kaplinsky’ego i Josepha Kalichsteina), a stopień doktora sztuk muzycznych uzyskała pod kierunkiem Gilberta Kalisha na Stony Brook University. Kształciła się również u u Richarda Goode’a w Mannes College of Music oraz u Leona Fleishera w Peabody Institute na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Roberta Levina, Emanuela Axa i Sir Andrása Schiffa w Carnegie Hall. Jej muzyczne horyzonty wzbogaciło i poszerzyło uczestnictwo w programach Aspen Music Festival and School, Juilliard ChamberFest, International Musicians Seminar Prussia Cove, Music@Menlo, Perlman Music Program’s Chamber Music Workshop, Chamber Music Society of Lincoln Center’s „Chamber Music Encounters”.

Po debiucie orkiestrowym z orkiestrami z Fort Worth Symphony Orchestra, Rachel występowała jako solistka i kameralistka na Bachfest w Lipsku, Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, Tivoli International Festival w Danii, Bergen International Festival w Norwegii oraz w Zamku Królewskim w Warszawie, Salle Cortot w Paryżu, Musikverein w Wiedniu, Tel Aviv Museum of Art w Izraelu, John F. Kennedy Center for the Performing Arts w Waszyngtonie, Alice Tully Hall, David Geffen Hall i Carnegie Hall’s Weill Recital Hall w Nowym Jorku.

Jako młoda, wybitnie utalentowana pianistka w 2008 roku została uhonorowana amerykańską nagrodą Gilmore Young Artist Award. Stałą opiekę nad rozwojem jej talentu sprawował Leon Fleisher.

Pianistka jest laureatką wielu nagród muzycznych. Na wielu prestiżowych konkursach zajęła czołowe lokaty – m.in. pierwsze nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Johanna Sebastiana Bacha w Lipsku, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Giny Bachauer, Amerykańskim Konkursie Chopinowskim w Miami, a na XV Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie znalazła się w wąskim gronie finalistów.