ETR

Piotr KOWALSKI

Piotr KOWALSKI

waltornia

Piotr Kowalski, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w latach 2014-2020 był solistą-waltornistą Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, z którą nadal współpracuje. Od 2018 roku związany jest z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Artysta brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych, zarówno jako solista, jak i kameralista, zdobywając m.in.: I nagrodę w konkursie kwartetów waltorniowych w ramach Międzynarodowego Sympozjum Waltorniowego w Natal, Brazylia (2017),  II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Kwintetów Klasycznych im. Henry’ego Tomasiego w Marsylii (2015).

Jako solista-waltornista pięciokrotnie uczestniczył w międzynarodowym projekcie I, Culture Orchestra. W ramach tego projektu brał udział w warsztatach orkiestrowych oraz sekcyjnych prowadzonych m. in. przez Jeffa Bryanta (London Symphony Orchestra, Royal College of Music London) oraz Roda Franksa (London Symphony Orchestra).

Muzyk jest członkiem kwartetu waltorniowego Hornet Quartet, który koncertował na wielu festiwalach muzyki kameralnej w Polsce oraz międzynarodowych festiwalach International Horn Symposium (Brazylia, Belgia).