ETR

Piotr KOWALSKI

Piotr KOWALSKI

horn

Piotr Kowalski, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, jest  solistą-waltornistą Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.  

Artysta brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych, zarówno jako solista, jak i kameralista, zdobywając m.in. I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Waltornistów w Łodzi (2012) oraz II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Kwintetów Klasycznych im. Henry’ego Tomasiego w Marsylii (2015).

Jako pierwszy waltornista czterokrotnie uczestniczył w międzynarodowym projekcie I, Culture Orchestra. W ramach tego projektu brał udział w warsztatach orkiestrowych oraz sekcyjnych prowadzonych m. in. przez Jeffa Bryanta (London Symphony Orchestra, Royal College of Music London).

Muzyk jest członkiem kwartetu waltorniowego Hornet Quartet, kwintetu klasycznego absolwentów UMFC oraz kwintetu klasycznego Saphir.

W latach 2009-2011 był waltornistą w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus w Warszawie.

Współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce, w tym m.in.  – Filharmonii Narodowej, NFM Filharmonia Wrocławska, Sinfonią Varsovią,  AUKSO – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy, Polską Filharmonią Kameralną Sopot.