ETR

Nami Ejiri

Nami Ejiri

Urodzona i wykształcona w Tokyo, Nami Ejiri jest dziś uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych pianistek młodego pokolenia. Jest artystką o niesamowitej inteligencji i dojrzałości muzycznej, zniewalającą publiczność siłą i charyzmą, a zarazem delikatnością i lekkością.

Nami Ejiri jest laureatką pierwszej nagrody prestiżowego Vianna da Motta International Piano Competition w Lizbonie. Odnosiła także sukcesy w międzynarodowych konkursach w Japonii, Włoszech, Austrii i Polsce.

Podczas międzynarodowych tournée koncerty artystki oklaskiwała publiczność Niemiec, Francji, Hiszpanii, Polski, Meksyku, Brazylii i Japonii. Nami Ejiri jest też gościem renomowanych festiwali na całym świecie. Jej występy m.in. podczas Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach, Mexico’s Cervantino International Festival, Rheingau Musikfestival, Mosel Festwochen, Weseler Klaviersommer, Meranofest International Music Festival, portugalskiego Sintra Festival, International Musicfestival of Guimaraes, a także w ramach festiwali w Hamamatsu, Lugano, Darmstadt, Wilnie i Steyr, przyniosły pianistce uznanie krytyków i niezwykłą popularność wśród melomanów. Recitale pianistki są transmitowane przez stacje radiowe i telewizyjne w Niemczech, Japonii, Portugalii i USA.

Nami Ejiri mieszka we Frankfurcie nad Menem, gdzie wciąż doskonali swe umiejętności pod okiem Lwa Natochennego, ucznia zwycięzcy pierwszego Konkusu Chopinowskiego w Warszawie, znakomitego pianisty Lwa Oborina. Od 2005 roku Nami Ejiri prowadzi kursy mistrzowskie w Portugalii i Japonii. Rok wcześniej została honorowym obserwatorem znanego jej doskonale konkursu Vianna da Motta.

Od 2006 roku jest też wykładowcą Hochschule für Musik we Frankfurcie.