ETR

Magdalena Stefaniak

Magdalena Stefaniak

Magdalena Stefaniak ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu solowego dr hab. Barbary Mądrej-Bednarek. Swoje umiejętności doskonaliła podczas mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych przez Thomasa Hampsona, Matjaža Robavsa, Izabelę Kłosińską, Ewę Podleś, Urszulę Kryger oraz Karolę Theill.

W 2013 roku zadebiutowała partią Hrabiny podczas studenckiej premiery Wesela Figara Wolfganga Amadeusa Mozarta w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Współpracując z Teatrem Wielkim oraz Szkołą Baletową Anny Niedźwiedź w Poznaniu, od 2014 roku kreuje tytułową postać w widowisku Alicja w Krainie Czarów Gabriela Kaczmarka, a od 2015 roku śpiewa trzy partie: Wróżki Kwiatów, Laponki i Szepczącej w widowisku Królowa Śniegu Gabriela Kaczmarka.

W 2015 roku artystka rozpoczęła współpracę z Operą Bałtycką w Gdańsku, wcielając się w postać Psyche w operze Eros i Psyche Ludomira Różyckiego, natomiast od grudnia 2016 roku wykonuje partię Musetty w La Boheme Giacomo Pucciniego.

 Od września 2016 roku związana jest z Akademią Operową działającą przy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.