ETR

Krzysztof LACHMAN

Krzysztof LACHMAN

tenor

Krzysztof Lachman swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 13 lat od gry na puzonie i fortepianie. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, gdzie swój warsztat i umiejętności wokalne szkoli w klasie prof. Krzysztofa Bednarka.

Brał udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez takich artystów jak Jan Willem de Vriend, Raffaello Cortesi, Olga Pasiecznik, Izabela Kłosińska.

W 2020 roku zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w roli Mengone w Aptekarzu Josepha Haydna. Od 2022 roku jest uczestnikiem Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie.

Do jego najnowszych osiągnięć należą m.in. rola Cecca w operze Księżycowy świat Josepha Haydna, wystawianej na deskach Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w Rosendal Teater w Trondheim w Norwegii, jak również zdobycie II nagrody na I Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Kameralistyki Wokalnej im. Witolda Friemanna w Rzeszowie.