ETR

George von Bergen

George von Bergen

Studia muzyczne ukończył na Uniwersytecie w Bristolu w 2001 roku i kontynuował swą edukację na studiach podyplomowych na Royal Academy of Music. W 2008 roku ukończył również kurs w National Opera Studio w Londynie. Obecnie jest związany z Classical Opera Company.

George von Bergen występował podczas wielu prestiżowych festiwali, na deskach słynnych teatrów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Europie, partnerując takim sławom, jak m.in. Anna Netrebko, czy Rolando Villazón. Niejednokrotnie wykonywał tytułowe role w znanych operach, a także koncertował obok gwiazd światowych estrad. Do ostatnich sukcesów śpiewaka można zaliczyć role: Ostasio w operze Francesca da Rimini dla Opera Holland Park, Demetriusza w Śnie nocy Letniej w Garsington Opera i na Longborough Festival, Marcello w Cyganerii na Abu Dahbi Festival i dla Opera Holland Park i Neda Keene w operze Peter Grimes w Turynie. Artysta brał również udział w Europejskiej premierze Duchów Wersalu w Wexford Opera, a także wcielił się w tytułową rolę w Makbecie Ernesta Blocha na Brytyjskiej premierze dla UCL Opera. George von Bergen wystąpił również na Gali Pucciniego na Henley Festiwal, wykonał Symfonię Morską Vaughana Williamsa w Wells Cathedral, Symfonię No. 9 Beethovena w Barbican Centre, Elijah Mendelssohna w Albert Hall w Nottingham i Sen Gerontiusa Edwarda Elgara w Leicester Cathedral. Artysta regularnie współpracuje z English National Opera, Scottish Opera i Classical Opera Company.

Obok repertuaru operowego George von Bergen wykonuje również Niemieckie Requiem Brahmsa, Pasję według św. Jana Bacha, Messa di Gloria Pucciniego i Requiem Fauré.

W sezonie 2010/2011 artysta wystąpi dla English National Opera w roli Schaunarda w Cyganerii, a także powróci do Holland Park, aby wcielić się w postać Hrabiego w Weselu Figara.