ETR

Eldbjørg Hemsing

Eldbjørg Hemsing

Choć ma zaledwie 20 lat już stała się ulubienicą melomanów, o czym doskonale świadczą nagrody publiczności przyznawane jej na różnych festiwalach – m.in. na Verbier Festival w Szwajcarii w 2006 roku, norweskim Konkursie Wirtuozów w 2008 roku (podczas którego zdobyła również I nagrodę) oraz na będącym jego międzynarodowym finałem Festiwalu Eurowizji Young Musicians 2008 w Wiedniu, w którym uplasowała się na III miejscu. W 2006 roku została również Muzykiem roku w norweskim Konkursie Młodych Muzyków.

Eldbjørg Hemsing urodziła się w Valdres w Norwegii, w 1990 roku. Na skrzypcach zaczęła grać w wieku 5 lat. Obecnie uczy się w Wiedniu u prof. Borisa Kuschnira.

Skrzypaczka występowała m.in. z orkiestrami symfonicznymi z Wiednia, Jyväskylä, Ashland, z Orkiestrą Kameralną Zurychu i z ukraińską Orkiestrą Filharmonii Narodowej.

A swoją drogą ciekawe, w jakiej kreacji wystąpi w Poznaniu, bowiem młodziutka skrzypaczka bardzo interesuje się modą i ściśle współpracuje z wieloma norweskimi projektantami – ostatnio swoje koncertowe suknie przygotowywała we współpracy z Niną Skarrą.