ETR

Dominik DĘBSKI

Dominik DĘBSKI

altówka

Solista-altowiolista Orkiestry Filharmonii Poznańskiej jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, którą ukończył w 1996 roku. Studiował pod kierunkiem prof. Zbigniewa Friemana, pod którego opieką doskonalił także swą grę na kursach mistrzowskich w latach 2001-2003. Studiował również w klasie skrzypiec w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Równolegle z działalnością w Filharmonii Poznańskiej, artysta zajmuje się również wykonawstwem muzyki dawnej na instrumentach historycznych – od 2006 roku współpracuje stale jako pierwszy altowiolista z Wrocławską Orkiestrą Barokową (nagroda Fryderyk 2009 za nagranie symfonii Jana Antonína Koželuha, Antona Rejcha i Jana Václava Voříška), co zaowocowało kontaktami z artystami tej miary co Paul McCreesh, Jaap ter Linden czy Andreas Spering.

Dominik Dębski jest także kameralistą, wielokrotnie występował m. in. ze Zbigniewem Pilchem i  Jakubem Jakowiczem. Od 2008 roku regularnie współpracuje z poznańskim zespołem Arte dei Suonatori i z paryskim Les Ambassadeurs.