15 listopada 2023 ALBUM FILHARMONIKÓW POZNAŃSKICH NOMINOWANY DO NAGRODY ICMA 2024!

Czy za album z utworami Feliksa Nowowiejskiego Filharmonicy Poznańscy sięgną po kolejną prestiżową nagrodę?

Wiosną tego roku, płyta z dwoma koncertami Feliksa Nowowiejskiego – fortepianowym c-moll op. 60 (zwanym Słowiańskim) i wiolonczelowym op. 55, nagrana przez Filharmoników Poznańskich oraz pianistę Jacka Kortusa i wiolonczelistę Bartosza Koziaka pod batutą Łukasza Borowicza, otrzymała nagrodę Fryderyk 2023.

Teraz, w kategorii nagranie premierowe, została nominowana do jednej z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych świata – International Classical Music Awards 2024.

Będący światową premierą fonograficzną album „Felix Nowowiejski, Piano Concerto in D Minor, Op. 60, Slavic, Cello Concerto op. 55”, ukazał się nakładem wytwórni DUX, a dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Filharmonicy Poznańscy do nagrody ICMA byli nominowani kilkakrotnie, a w 2018 roku zdobyli to prestiżowe trofeum za nagranie Quo vadis Feliksa Nowowiejskiego.

W tym roku album z koncertami Feliksa Nowowiejskiego konkuruje z 375  produkcjami z całego świata. Finalistów poznamy 11 grudnia, a lista zwycięzców ogłoszona zostanie 18 stycznia 2024 roku. Wręczenie nagród i koncert galowy odbędą się w Palau de la Musica w Walencji, 12 kwietnia 2024 roku.

Łukasz Borowicz, pod batutą którego dokonano nagrań koncertów Feliksa Nowowiejskiego, otrzymał jeszcze jedną nominację do ICMA 2024 – za „Complete Symphonic Works Vol. 1 Bacewicz: Symphonies Nos. 3 & 4”, nagrane z WDR Sinfonieorchester Köln, a wydane przez cpo.
Dyrygentowi-szefowi naszej orkiestry – gratulujemy!