ETR
01 czerwca 2026 POZNAŃSKIE SKRZYPACZKI W KONKURSIE WIENIAWSKIEGO

Znamy już nazwiska 50 uczestników 17. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, który trwać będzie od 8 do 25 października 2026 roku w Poznaniu.

O tym, kto stanie do konkursowych zmagań zdecydowało jury preselekcyjne w składzie: Bartłomiej Nizioł (przewodniczący), Alena Baeva i Agata Szymczewska.

Wśród uczestników Konkursu znalazły się dwie skrzypaczki związane z Poznaniem – Zofia Anna Olesik, która jako laureatka I nagrody 11. Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Zdzisława Jahnkego (2025) uzyskała bezpośrednią kwalifikację do udziału w Konkursie Wieniawskiego oraz Barbara Żołnierczyk – skrzypaczka Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

Obu artystkom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas październikowych zmagań.