ETR

Yaroslav Petryanik

Yaroslav Petryanik

Pochodzący z Rostowa na Donem artysta, w 2013 roku ukończył Konserwatorium Nikołaja Rimskiego-Korsakowa w Sankt Petersburgu i w tym samym roku został członkiem Akademii Młodych Śpiewaków Operowych przy Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu.  Jest laureatem międzynarodowych konkursów wokalnych w Lipiecku, Kałudze, Krasnodarze i Sankt Petersburgu.

Jeszcze jako student, w uczelnianym teatrze śpiewał  partie Figara w Weselu Figara Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Giorgio Germonta w Traviace Giuseppe Verdiego. Dziś w repertuarze ma także m.in. partie:  Królewicza Afrona w Złotym koguciku Nikołaja Rimskiego-Korsakowa, Pantaleona w Miłości do trzech pomarańczy Siergieja Prokofiewa, Papageno w Czarodziejskim flecie Wolfganga Amadeusa Mozarta, Arlekina w Ariadnie na Naksos Richarda Straussa.  Wraz z solistami Akademii brał udział w serii koncertowych wykonań radzieckich oper i operetek.

W 2015 roku śpiewał tytułową role w Demonie Antona Rubinsteina w Teatrze Opery i Baletu we Władykaukazie, a następnie Kniazia Kurlatiewa w Czarodziejce Piotra Czajkowskiego w Teatro di San Carlo w Neapolu.