ETR

Wawrzyniec SZYMAŃSKI

Wawrzyniec SZYMAŃSKI

Pochodzący z Lublina muzyk edukację muzyczną rozpoczął w wieku 11 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu, w klasie waltorni Krzysztofa Spiesza. Już w szkole zaczął zdobywać pierwsze nagrody – wyróżnienie na Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku (2007), wyróżnienie na Ogólnopolskim Przesłuchaniu Instrumentów Dętych w Katowicach (2008), I nagroda w Konkursie Etiuda w Szczecinie (2008).

Wawrzyniec Szymański ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze w klasie Ryszarda Kurzaka. Jeszcze przed ukończeniem szkoły muzycznej rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie tegoż pedagoga, które ukończył z wyróżnieniem w 2013 roku. W czasie studiów otrzymał trzecią nagrodę (drugiej nie przyznano) na V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka.

W roku 2010 grał w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus, a od stycznia 2011 roku jest solistą-waltornistą Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

Od marca 2014 roku studiuje w klasie prof. Roberta Langbeina w Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie. W lutym i marcu 2015 roku występował jako solista z Landeskapelle Eisenach.