ETR

Waldemar Malicki

Waldemar Malicki

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, po czym doskonalił swe umiejętności na seminariach mistrzowskich u Paula Badury-Skody w Wiedniu.

Koncertuje w Europie, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Rosji, Japonii. Jako kameralista współpracuje
z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami (Teresa Żylis-Gara, Stefania Toczyska, Konstanty Andrzej Kulka).

Podczas koncertów galowych wykonuje własny, autorski program pełen muzycznego humoru i wirtuozostwa. Prezentował go podczas koncertów dla instytucji kulturalnych i społecznych, a w czerwcu 2000 wystąpił
w ramach dnia polskiego na wystawie EXPO w Hanowerze.

Nagrał 34 płyty z muzyką solową i kameralną dla takich firm fonograficznych, jak: Polskie Nagrania, Polton, Dux, Pavane, Accord, Adda, Koch Records Schwann, Wergo, Pony Canyon. Prowadzi klasy mistrzowskie
w Skandynawii, obu Amerykach i Japonii.

Jest autorem i wykonawcą audycji o muzyce realizowanych dla Programu I i II telewizji publicznej. Wykonuje również specjalne recitale humoru muzycznego, przyjmowane entuzjastycznie m. in. przez publiczność polską, niemiecką czy amerykańską. Posiada zdolność improwizowania na zadane tematy, z której korzysta podczas większości swoich koncertów. Był prezesem-założycielem Towarzystwa im I. J. Paderewskiego. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego w Nowym Sączu.

Waldemar Malicki jest laureatem nagród fonograficznych Fryderyk (1997, 2000 i 2003) oraz zdobywcą nagrody Płyta Roku 1999.