ETR

Viviane HAGNER

Viviane HAGNER

skrzypce

Viviane Hagner należy do najbardziej znamienitych muzyków swojego pokolenia. Zadebiutowała w wieku 13 lat z Izraelską Orkiestrą  Filharmoniczną pod batutą Zubina Mehty i od tego czasu gości na estradach z wielkimi światowymi orkiestrami, takimi jak Filharmonicy Berlińscy, Filharmonicy Nowojorscy, Chicagowska Orkiestra Symfonicznej czy Gewandhausorchester w Lipsku.

Grywała pod batutą takich dyrygentów jak Claudio Abbado,  Vladimir Ashkenazy, Daniel Barenboim, Semyon Bychkov, Riccardo Chailly, Charles Dutoit, Christoph Eschenbach, Lorin Maazel, Kent Nagano, David Zinman czy Pinchas Zukerman. Regularnie występuje na renomowanych festiwalach takich jak Marlboro Festival w USA. Była również rezydentką berlińskiego Konzerthaus, a także Festiwalu Meklemburgii-Pomorza Przedniego. 

Viviane Hagner angażuje się także w przybliżanie muzyki klasycznej słuchaczom wszystkich pokoleń, mającym utrudniony dostęp do sztuki. Od 2009 roku naucza gry na skrzypcach – najpierw jako profesor Universität der Künste Berlin, a od 2013 roku – Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Mannheim.

Viviane Hagner jest dyrektorem artystycznym Krzyżowa Music Festival.