ETR

TOMASZ BIELSKI QUARTET

TOMASZ BIELSKI QUARTET

Tomasz Bielski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie fletu prof. Elżbiety Dastych-Szwarc, członkiem Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie.
jest także cenionym jazzmanem, kompozytorem, aranżerem i saksofonistą. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 80 płyt, w tym z takimi sławami polskiej muzyki jak: Andrzej Trzaskowski, Andrzej Kurylewicz, Jacek Bednarek, Jerzy Matuszkiewicz, Włodzimierz Nahorny. Długoletnia współpraca z Henrykiem Kuźniakiem i Lechem Brańskim zaowocowała zaproszeniem Tomasza Bielskiego do udziału w nagraniu muzyki do wielu znakomitych polskich filmów i seriali: Seksmisja, obie części Va Banque, W labiryncie, Dwie wigilie, Rośliny trujące, Stan wewnętrzny.

Artysta jest również autorem muzyki do filmów dokumentalnych Świat widziany inaczej. Słowiński Park Narodowy oraz autorem aranżacji muzycznej spektakli teatralnych m.in.: Król Ból (reż. Karol Stępkowski, Tatr Bajka w Warszawie), Piosenki w starym kinie (reż. Andrzej Rozhin, Teatr Capitol w Warszawie).

Tomasz Bielski jest założycielem i liderem zespołu jazzowego Tomasz Bielski Quartet, z którym koncertował w klubach jazzowych w Polsce, Holandii, Niemczech i Skandynawii. Jego aranżacje doskonale łączą w sobie możliwości orkiestry ze swobodą wypowiedzi muzyków jazzowych, klasyczną precyzję orkiestry symfonicznej z lekkością i spontanicznością jazz bandu. Tomasz Bielski Quartet występował m.in. w Filharmonii Narodowej oraz w filharmoniach w Bydgoszczy, Kaliszu, Olsztynie, Opolu, Rzeszowie i Szczecinie. Publiczność oklaskiwała go również na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz na estradach w Bergen, Dortmundzie, Gandawie i Trondheim.

Tomasz Bielski Quartet tworzą: Tomasz Bielski (kompozytor, aranżer, saksofon altowy, saksofon sopranowy, flet), Wojciech Puszek (piano), Michał Zuń (kontrabas) i Jarosław Gaś (perkusja).