ETR

Teresa MAJKA-PACANEK

Teresa MAJKA-PACANEK

Teresa Majka-Pacanek ukończyła Wydział Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie prof. Arkadiusza Basztonia. Podczas studiów rozpoczęła współpracę z chórami amatorskimi, zdobywając doświadczenie jako dyrygent i doskonaląc tym samym swoje umiejętności. Od roku 1983 prowadzi Chór Męski Hasło im. dra Henryka Jordana. W latach 1984-1989 pracowała w Państwowym Liceum Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Krakowie jako dyrygent chóru, a także była asystentem dyrygenta chóru Dominanta Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Od 1985 roku związana jest z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, gdzie podjęła pracę w charakterze artystki chóru. W latach 1989-1993 była kierownikiem i dyrygentem Chóru Kameralnego Filharmonii Krakowskiej, z którym odbyła trzykrotne tournées do Francji (obejmujące 55 koncertów w 49 miastach), brała udział w licznych koncertach okolicznościowych w kraju i za granicą oraz międzynarodowych festiwalach (Dni Muzyki Gitarowej , Festiwal Muzyki Współczesnej Futures Musiques IV w Paryżu, Miesiąc Kultury Europejskiej w Krakowie), a także dokonała trzech nagrań fonograficznych.

W latach 1991-2009 pracowała jako asystent chórmistrza chóru mieszanego, jednocześnie śpiewając w tym chórze. Od października 2009 roku kieruje chórem mieszanym Filharmonii Krakowskiej.

Koncertowała w Austrii, Czechach, Danii, Francji, na Litwie, Ukrainie, w Rumunii, Szwecji, Turcji, na Węgrzech i we Włoszech, gdzie m.in. w Watykanie dyrygowała podczas mszy kanonizacyjnej Jana Pawła II i Jana XXIII (27 kwietnia 2014). Współpracuje z wieloma wybitnymi dyrygentami i artystami z Polski i z zagranicy. Z okazji 70. rocznicy urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego, przygotowała okolicznościowy koncert z udziałem jubilata.