ETR

Stanislav Kuflyuk

Stanislav Kuflyuk

Artysta jest absolwentem Instytutu Sztuki w Iwano-Frankowsku, który ukończył w klasie prof. Michała Stefaniuka. Brał udział w międzynarodowych konkursach wokalnych, zdobywając m.in. drugą nagrodę w Międzynarodowym Festiwalu im. Stanisława Moniuszki w Brześciu (Białoruś, 2001) oraz Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Wokalistów Sztuka XXI Stulecia w Lempäälä (Finlandia, 2006), a także, zwyciężając w I Ogólnoukraińskim Konkursie im. Ireny Małaniuk w Iwano-Frankowsku. W 2012 roku zdobył Grand Prix III Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Katowicach.

W swoim repertuarze ma m.in. role w operach Gaetano Donizettiego (Belkore w Napoju miłosnym, Lorda Ashtona w Łucji z Lammermoor), Georgesa Bizeta (Escamillo w Carmen), Charlesa Gounoda (Valentine w Fauście), Stanisława Moniuszki (Janusz w Halce, Maciej w Strasznym dworze), Wolfganga A. Mozarta (Figaro i Hrabia Almaviva w Weselu Figara, tytułowego Don Giovanniego, Guglielmo w Cosi fan tutte), Giacomo Pucciniego (Marcello w Cyganerii, Sharpless w Madame Butterfly), Giuseppe Verdiego (Marullo w Rigoletcie, Renato w Balu maskowym), Gioachino Rossiniego (Figaro w Cyruliku sewilskim, Dandini w Kopciuszku), Piotra Czajkowskiego (Książę Tomski i Książę Jelecki w Damie pikowej, tytułowy Eugeniusz Oniegin, Robert w Jolancie).

Artysta regularnie współpracuje m.in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Operą Krakowską, Operą Wrocławską, Operą Bałtycką, Opera Śląską, Filharmonią i Operą Podlaską.

Bierze udział w wielu festiwalach w kraju i na świecie, w tym m.in.: Letnim Festiwalu Opery Krakowskiej, Bydgoskim Festiwalu Operowym, wrocławskim Festiwalu Oper Współczesnych, Bregenzer Festspiele. W 2015 roku wykonał partię Księcia Jeleckiego w Damie pikowej Piotra Czajkowskiego na deskach Teatru Bolszoj w Moskwie.