ETR

Siobhan STAGG

Siobhan STAGG

Młoda australijska sopranistka stoi na progu niezwykłej międzynarodowej kariery. Świadczą o tym chociażby słowa legendarnej niemieckiej śpiewaczki, Christy Ludwig, która uznała jej głos za jeden z najpiękniejszych, jakie kiedykolwiek słyszała.

Siobhan Stagg jest laureatką kilku ważnych konkursów wokalnych. Spośród ostatnich sukcesów należy wymienić zdobycie Nagrody Jury Międzynarodowych Mediów w prestiżowym Belvedere Singing Competition oraz Nagrody Specjalnej za najlepszą interpretację pieśni Straussa w Międzynarodowym Konkursie Mozartowskim w Salzburgu.

Nim to się jednak stało, w sezonie 2013/2014, Siobhan Stagg dołączyła do zespołu solistów Deutsche Oper Berlin. Otworzyło jej to drogę do wielu międzynarodowych debiutów, m.in. na festiwalu w Salzburgu, w Operze w Hamburgu, Staatsoper i Deutsche Oper w Berlinie, w Grand Theatre w Genewie i w londyńskiej Covent Garden. Przełomem w nabierającej tempa karierze artystki stał się występ z Filharmonikami Berlińskimi w Ein deutsches Requiem Johannesa Brahmsa pod dyrekcją Christiana Thielemanna w 2015 roku.

Siobhan Stagg współpracuje z dyrygentami takimi jak Sir Simon Rattle, Christian Thielemann, Simone Young, Donald Runnicles, Marko Letonja czy Kent Nagano.

Debiutancki album artystki został wydany jeszcze podczas jej studiów. Płyta Hymne a l’amour zdobyła nominację w kategorii Best Classical Album w plebiscycie Australian Independent Music Awards. Jej główna bohaterka została zaś nominowana do tytułu najlepszego australijskiego artysty w konkursie Limelight Awards 2015.