ETR

Radosław KOMOLKA

Radosław KOMOLKA

fagot

Od 2008 roku Radosław Komolka jest solistą-fagocistą Orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Od tego czasu uczestniczy we wszystkich najważniejszych wydarzeniach i występach zespołu w kraju i za granicą. Od 10 lat aktywnie wspomaga organizację pracy artystycznej oraz funkcjonowanie Orkiestry Filharmonii Poznańskiej łącząc funkcję solisty z funkcją inspektora orkiestry.

Naukę gry na fagocie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Lesznie, w klasie Leszka Marszałka, a następnie kontynuował ją w klasie prof. Wojciecha Orawca w Akademii Muzycznej im. Stanisław Moniuszki w Gdańsku. Swoje umiejętności artystyczne doskonalił na wielu kursach mistrzowskich i warsztatach, a kompetencje menedżerskie rozwijał pracując na stanowisku agenta-stażysty w londyńskiej Askonas Holt, jednej z najbardziej znaczących agencji artystycznych na świecie.

Radosław Komolka już w czasie studiów koncertował w kraju i za granicą jako solista z zespołem muzyki dawnej Cappella Gedanensis oraz Orkiestrą Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Działalność symfoniczną rozpoczął w 2006 roku jako solista Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej. Od tego czasu współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi, w tym z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus oraz orkiestrami Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku i Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.