ETR

Piotr KUŹNIAK

Piotr KUŹNIAK

śpiew, gitara

Piotr Kuźniak to – pochodzący z Poznania – wokalista, kompozytor, aranżer i multiinstrumentalista. Od 30 lat związany jest z legendarnym zespołem Trubadurzy, ale prowadzi także własną, różnorodną działalność artystyczną.

Dużą popularność przyniosły mu interpretacje piosenek Czesława Niemena. W 2005 roku nagrał płytę, Złote przeboje Czesława Niemena, do których zrobił własne aranżacje. Odbył z nią trasę koncertową po Polsce promując wykonywane przez siebie piosenki Czesława Niemena w nowych interpretacjach.

Swoją wokalną przygodę rozpoczynał w 1957 roku w Chórze Chłopięcym i Męskim Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki, którego przez wiele lat był członkiem i solistą. W 1962 roku, z zespołem Trio Poznańskie zajął pierwsze miejsce na festiwalu Szukamy Młodych Talentów w Szczecinie, w kategorii małe zespoły., a w 1988 roku zdobył trzecią nagrodę na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu śpiewając piosenkę Ryszarda Poznakowskiego – Słowa na wiatr.

Grał w zespołach Szafiry, Bardowie, Waganci (z Anną Jantar), w duecie m.in. z Andrzejem Dąbrowskim, Urszulą Sipińską, orkiestrami Alex Band i Zbigniewa Górnego. Koncertował w Norwegii, Finlandii, Danii, Holandii, Austrii, Szwecji, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, Białorusi, Litwie, USA, Kanadzie i Australii.

Nadal występuje z zespołem Trubadurzy (grając w nim i śpiewając) oraz prowadzi własną działalność koncertową. Z Trubadurami nagrał m.in. płyty Złote przebojeZnamy się tylko z widzenia oraz Zagrajmy rock & rolla jeszcze raz.

W 2016 roku, za swoją działalność artystyczną uhonorowany został Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.