ETR

Piotr Karwowski

Piotr Karwowski

Założyciel i dyrygent Młodzieżowego Chóru Parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej Schola Cantorum Misericordis Christi. Urodzony 19 stycznia 1972 roku w Łukowie. W 1997 roku ukończył wyższe studia magisterskie na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Jest również absolwentem Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2008 r. uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej — dyrygentura, w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Promotorem przewodu doktorskiego Piotra Karwowskiego był prof. Stefan Stuligrosz.

W latach 1990-1997 prowadził Młodzieżowy Chór Parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie — odnosząc z nim liczne sukcesy. Od 1996 roku pełni funkcję organisty w Parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. Jest członkiem — założycielem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych
i wiceprezydentem Polskiej Federacji Pueri Cantores. Od 2001 roku pełni funkcję prezesa zarządu Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Sakralnej w Białej Podlaskiej. Jest członkiem Rady Kultury przy Prezydencie Miasta Biała Podlaska.