ETR

Paweł HORODYSKI

Paweł HORODYSKI

bas

Paweł Horodyski jest studentem śpiewu solowego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie prof. Bogdana Makala. Od 2019 roku jest także uczestnikiem Akademii Operowej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie, a od 2021 roku również uczestnikiem stworzonego przez Operę Wrocławską projektu Opera Młodych, którego pomysłodawcą jest Mariusz Kwiecień. Wcześniej uczył się śpiewu solowego w PSM II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, w klasie Jolanty Sołowiej, a także w PSM I st. w klasie wiolonczeli Krzysztofa Koziatka. Obecnie umiejętności wokalne doskonali pod okiem wybitnych osobowości w dziedzinie śpiewu, zarówno w kraju, jak i za granicą.

W 2021 roku zadebiutował na deskach Opery Wrocławskiej wykonując partię Guglielma w Così fan tutte Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Młody śpiewak jest stypendystą Rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia. Jest także laureatem wielu konkursów wokalnych, m.in.: Międzynarodowego Konkurs Wykonawcy XXI wieku w Moskwie (Grand Prix,  2021) Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde (I miejsce, 2019), Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Józefa Świdra w Czechowicach-Dziedzicach (I miejsce, 2019), Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie (Grand Prix, 2018), Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Haliny Słonickiej w Suwałkach (I miejsce, 2018), Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (I miejsce, 2018).