ETR

Paulina MACIASZCZYK

Paulina MACIASZCZYK

harfa

Paulina Maciaszczyk pochodzi z Bydgoszczy, ale swoje artystyczne życie związała z Poznaniem. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, studia podyplomowe na kierunku harfa w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwem na Politechnice Poznańskiej.

Swoje umiejętności wykonawcze szkoliła pod kierunkiem wybitnych pedagogów, artystów światowej sławy – Isabelle Moretti, Judith Liber, Susan McDonald, Kumiko Inoue, Eriki Waardenburg i Helgi Storck.

Karierę zawodową rozpoczęła od współpracy z orkiestrą Teatru Wielkiego w Poznaniu i koncertów z wieloma polskimi orkiestrami. Współtworzyła An_Arche New Music Ensemble, była wykładowczynią Prathom Harp Center w Bangkoku, występowała na międzynarodowych festiwalach jako solistka i kameralistka. Wraz z mężem Michałem Maciaszczykiem koncertuje jako Laskine Duo prezentując ambitny repertuar na harfę i skrzypce.

Przez około 20 lat prowadziła klasę harfy w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie zainicjowała festiwal Poznańska Jesień Harfowa.

Od 2005 roku artystka jest solistką-harfistką Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.