ETR

Norbert TWÓRCZYŃSKI

Norbert TWÓRCZYŃSKI

Tegoroczny dyplomant Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku dyrygentura symfoniczna i operowa jest również absolwentem Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie ukończył z wynikiem celującym i wyróżnieniem studia z zakresu edukacji muzycznej (specjalność: dyrygentura chóralna). Laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej.

Od 2012 roku związany jest z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie przygotowywał w charakterze asystenta dyrygenta premiery Zemsty nietoperza Johanna Straussa, Madame Butterfly Giacomo Pucciniego, Eugeniusza Oniegina Piotra Czajkowskiego, Hrabiny Maricy Imrego Kalmana oraz Turn of the Screw Benjamina Brittena. W styczniu 2013 roku, w ramach praktycznej części swojego dyplomu magisterskiego poprowadził przedstawienie Zemsty nietoperza, za co otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, przyznawaną za najlepsze dyplomy artystyczne. W tygodniu inauguracyjnym nowej siedziby Filharmonii Szczecińskiej (10 września 2014 roku) poprowadził prawykonanie utworu Piotra Klimka 5 pieśni o tęsknocie, a w obecnym sezonie artystycznym 2015/2016 serię koncertów szkolnych ujętych w cykle Słuchar oraz Przed orkiestrę.

Na co dzień jest także nauczycielem-dyrygentem orkiestr w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim.