ETR

Mikhail KOLELISHVILI

Mikhail KOLELISHVILI

Mikhail Kolelishvili urodził się w Moskwie.  W 2001 roku ukończył wydział wokalny  Państwowego  Konserwatorium Muzycznego im. Wano Saradżiszwiliego w Tbilisi, ale już od roku 1997związany był z Teatrem Opery i Baletu im. Zakarji Paliaszwilego w Tbilisi. Na jego scenie występował w rolach: Komandora w Don Giovannim Wolfganga Amadeusa Mozarta, Don Basilia w Cyruliku sewilskim Gioacchina Rossiniego, Filipa II i Wielkiego Inkwizytora w Don Carlosie Giuseppe Verdiego. 

W 2005 roku artysta został finalistą BBC Cardiff Singers of the World International Competition. Jest także laureatem konkursów muzycznych w Warszawie,  Sankt Petersburgu I Tbilisi.

Od 2002 roku Mikhail Kolelishvili jest solistą Akademii Młodych Śpiewaków przy Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu, a od 2009 roku solistą Teatru Maryjskiego. Wraz z zespołem tego teatru brał udział w Moskiewskim Festiwalu Wielkanocnym oraz  w międzynarodowym festiwalu „Gwiazdy białych nocy”  w Sankt Petersburgu. Występował  z nim także w Paryżu, Baden-Baden i Mikkeli.

W repertuarze ma m.in partie:  Farłafa w Rusłanie i Ludmile Michała Glinki,  Kończaka w Kniaziu Igorze Aleksandra Borodina,  cara Sałtana w Bajce o carze Sałtanie Nikołaja Rimskiego-Korsakowa, Warłama w Borysie Godunowie Modesta Musorgskiego, Bonzy w Słowiku Igora Strawińskiego, Arcykapłana Baala w Nabucco Giuseppe Verdiego, Bonzo w Madame Butterfly Giacoma Pucciniego, Zunigi w Carmen Georges’a Bizeta, Faraona w Aidzie Giuseppe Verdiego, Tezeusza w Śnie nocy letniej  Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Mefistofelesa w Fauście Charles’a Gounoda.