ETR

Marina Rebeka

Marina Rebeka

Łotewską sopranistkę odkryto w 2007 roku podczas Festiwalu Operowego Gioacchino Rossiniego w Pesaro, we Włoszech. Entuzjastycznie przyjęto tam wykonane przez nią partie Hrabiny de Folleville i Madame Cortese w operze Podróż do Reims autorstwa patrona festiwalu.

Sukces ten otworzył jej drogę na światowe sceny. Najpierw zaangażowano ją do roli Violetty w Traviacie Verdiego w Volksoper w Wiedniu, teatrze w Erfurcie, Operze Narodowej w Rydze oraz w Staatsoper w Hamburgu, a także roli Agilei w Tezeuszu Händla w Komische Oper w Berlinie. Z Royal Liverpool Philharmonic Orchestra wystąpiła w War Requiem Brittena.

W 2008 roku odniosła ponownie sukces na Festiwalu Operowym Gioacchino Rossiniego w Pesaro, a w 2009 roku jako Hrabina de Folleville z opery Podróż do Reims pojawiła się w mediolańskiej La Scali.

Jej artystyczny kalendarz na najbliższe lata jest już mocno wypełniony. W przyszłym sezonie zadebiutuje w Metropolitan Opera jako Donna Anna w Don Giovannim Mozarta. W tej roli będzie ją można usłyszeć także m.in. w Deutsche Oper w Berlinie, Staatsoper w Wiedniu i w Lyric Opera w Chicago.
W Covent Garden zadebiutuje w Czarodziejskim flecie Mozarta.

Artystka, urodzona w Rydze (Łotwa), swoją muzyczną edukację zaczynała w rodzinnym mieście, a kontynuowała we Włoszech – w 2006 roku ukończyła studia w Accademia Internazionale delle Arti w Rzymie, a rok później w rzymskim Conservatorio di Santa Cecilia.