ETR

Maria Gabryś

Maria Gabryś

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Teresy Manasterskiej i klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej – Ławrynowicz. W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Musikhochschule Luzern w Szwajcarii w klasie mistrzowskiej Prof. Ivana Klànskiego. Od 2005 roku pracuje na stanowisku asystenta na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz kontynuje naukę w Scholi Cantorum Basiliensis pod kierunkiem Jespera Christensena.

Jest laureatką wielu konkursów w kraju i za granicą m.in. międzynarodowych konkursów chopinowskich w Antoninie, Getyndze, Mariańskich Łaźniach oraz Laureatką I nagród międzynarodowych konkursów im. L. v. Beethovena w Hradec (Czechy, 1999) oraz im. E.Fischera w Luzern (Szwajcaria, 2007).

Brała udział w Festiwalu ¨Junior Piano Festival¨ w s’Hertogenbosch w Holandii, ¨MittelFest¨ we Włoszech, ¨The 5th Hamamatsu International Piano Academy¨ i ¨Kyoto International Music Students Festival¨ w Japonii, XXXVI Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, ¨Murten Classics¨ w Szwajcarii, ¨Concerti di Primavera¨ w Ronco s./Ascona w Szwajcarii, a także w koncercie inaugurującym Festiwal Chopinowski w Mariańskich Łaźniach (2008). Koncertowała w Europie, Korei Południowej, Japonii oraz USA.