ETR

Marcin SIKORSKI

Marcin SIKORSKI

Fenomenalny muzyk, wytrawny kameralista – to tylko niektóre z określeń, jakimi obdarzają Marcina Sikorskiego zarówno słuchacze i krytycy, jak i artyści towarzyszący mu na estradzie.

Marcin Sikorski jest laureatem konkursów muzyki kameralnej w Paryżu, Gdańsku, Pörtschach, Vercelli i Krakowie. Koncertował w 16 krajach świata, w tym na festiwalach: Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, Schleswig-Holstein Musik Festival i International Conservatoire Week w Petersburgu. W 2001 roku zadebiutował w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall.

Występuje ze znakomitą skrzypaczką – Soyoung Yoon – triumfatorką XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Wśród pozostałych partnerów koncertowych Marcina Sikorskiego, można wymienić takich artystów, jak Bartłomiej Nizioł, Erin Keefe, Haik Kazazyan, Mei Diyang, Agata Szymczewska, Anna Maria Staśkiewicz, Bartosz Bryła, Rafał Kwiatkowski, Katarzyna Polonek, Łukasz Błaszczyk, Radosław Pujanek, Kwartet Śląski, czy Kwartet Akademos.

Marcin Sikorski nagrał 25 płyt. Za jedną z nich otrzymał nagrodę Fryderyka.

Obecnie jest doktorem habilitowanym poznańskiej Akademii Muzycznej, w której z sukcesami prowadzi klasę kameralistyki i towarzyszy studentom skrzypiec. Jako pedagog i juror współpracuje także z Centralnym Konserwatorium Muzycznym w Pekinie.