ETR

Magdalena LUBOCKA

Magdalena LUBOCKA

skrzypce

Muzyczną edukację zaczynała w rodzinnym Gdańsku, a kontynuowała ją w Poznaniu, gdzie z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego, w klasie Bartosza Bryły i Aleksandry Bryły. Swoje umiejętności rozwijała w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, studiując w klasie skrzypiec barokowych Ewy Golińskiej.

Jej dwie równoległe pasje muzyczne to orkiestra symfoniczna i kameralistyka. Pierwszą realizuje jako członkini sekcji drugich skrzypiec Orkiestry Filharmonii Poznańskiej (od 2020 roku muzyk-solista). Drugą – współtworząc kwartet skrzypcowy Monochrome, a także współpracując z zespołami grającymi na instrumentach historycznych.

Obok gry na skrzypcach zajmuje się pisaniem o muzyce. Od kilkunastu lat współpracuje z Wydawnictwem Miejskim Posnania, gdzie publikuje recenzje i zapowiedzi wydarzeń kulturalnych oraz rozmowy o muzyce.

Jest także autorką tekstów piosenek dla dzieci oraz autorką libretta (na podstawie tłumaczenia Barbary Grzegorzewskiej, Elżbiety Staniszkis i Toli Markuszewicz) do kameralnej opery dla dzieci Mikołajek i inne chłopaki Radosława Matei, powstałej na podstawie opowiadań René Goscinnego. Premiera spektaklu odbyła się w Teatrze Wielkim w Poznaniu, w 2015 roku.