ETR

Lucienne RENAUDIN VARY

Lucienne RENAUDIN VARY

Lucienne Renaudin – Vary jest zwyciężczynią w kategorii “odkrycie”  plebiscytu Victoires de la Musique Classique 2016.

Francuska trębaczka urodziła się w 1999 roku. W wieku 11 lat wygrała konkurs Selmer-Le Parnasse i zdobyła trzecią nagrodę na prestiżowym konkursie dla młodych trębaczy w Alençon w kategorii wiekowej 14-17 lat. Od tej pory zdobywała pierwsze nagrody na wszystkich konkursach, w których brała udział: Concours des Rencontres Internationales des Cuivres in Belgium, Concours des Clés d’Or in Paris and Concours des Jeunes Artistes Maurice André w Ales.

Artystka studiowała grę na trąbce klasycznej u Philippe’a Lafitte w Konserwatorium w Mans. Obecnie studiuje w paryskim Conservatoire National Supérieur de Musique. Artystka współpracuje z wydawnictwem płytowym Warner Classics i jesienią 2017 roku  wyda debiutancki album, którego promocja zbiegnie się z koncertem w Poznaniu.

W rodzinnej Francji występowała w słynnej Salle Gaveau oraz na prestiżowych festiwalach muzycznych takich jak Annecy Classic Festival, Salon Musicora, Festival Classique au Vert, Les Grandes Heures de Cluny, Les Flâneries Musicales de Reims (filmed by Medici), Un Violon sur le Sable, Colmar fete le Printemps, Antibes Génération Virtuoses oraz Festival de l’Epau.   

Lucienne wystąpiła na Festiwalu Vladimira Spiwakowa w Moskwie, koncertach w Ankarze, podczas Rheingau Musik Festival. Wystąpiła w popularnym programie telewizji ARTE/ZDF Stars von Morgen. Latem 2016 roku zadebiutowała z London Chamber Orchestra i Vladimirem Ashkenazym w I Koncercie fortepianowym op. 13 Dymitra Szostakowicza na trąbkę fortepian i orkiestrę smyczkową.

W kolejnym sezonie czekają ją znaczące debiuty z orkiestrami między innymi w Ameryce Północnej – w Montrealu z orkiestrą Les Violons du Roy oraz na Marvao International Music Festival pod dyrekcją Christopha Poppena.

Lucienne jest też entuzjastyczną wykonawczynią repertuaru jazzowego. W 2009 roku studiowała w klasie jazzowej Santiago Quintans’ i regularnie grywa repertuar jazzowy w duecie i kwartecie. W tym sezonie występuje na prestiżowym Weingartner Musiktage. Od jesieni 2017 roku rozpocznie studia na wydziale jazzu w Conservatoire National Supérieur de Musique (CNSM) jako pierwsza w historii tej uczelni kobieta-trębaczka i pierwsza studentka łącząca studia klasyczne i jazzowe.