ETR

Julia MECH 

Julia MECH

mezzosopran

Rodowita krakowianka, w roku 2018 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu solowego prof. Grażyny Flicińskiej-Panfil. Jeszcze w czasie studiów zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w partii Anniny w Traviacie Giuseppe Verdiego, pod batutą Waltera Gugerbauera.

Współpracując z Teatrem Wielkim w Poznaniu, występuje w takich spektaklach jak:  Wesele Figara Wolfganga Amadeusa Mozarta (Marcelina), Carmen Georges’a Bizeta (Mercédès), Traviata Giuseppe Verdiego (Annina), Faust Charles’a Gounoda (Marthe).

Podczas studiów Julia Mech wystąpiła także w roli Principessy w jednoaktówce Suor Angelica (Siostra Angelica) Giacoma Pucciniego – w katedrze w Opolu (pod dyrekcją Przemysława Neumanna) oraz w Teatrze Polskim w Poznaniu (pod batutą Adama Domurata).  Oba spektakle przygotowane zostały w reżyserii Rana Arthura Brauna.  

Julia Mech śpiewała też w Skrzypku na dachu Jerry’ego Bocka (Golda) w poznańskim Teatrze Muzycznym, a także wystąpiła podczas 52. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju,  kreując postać Poli Negri.

Koncertowe podróże umożliwiły artystce współpracę z orkiestrami z Poznania i Krakowa – śpiewała m. in. w Requiem Antonína Dvořáka, Requiem i Mszy koronacyjnej Wolfganga Amadeusa Mozarta, Glorii Antonia Vivaldiego, Stabat Mater, Giovanniego Battisty Pergolesiego.  Współpracowała z takimi dyrygentami jak Franck Chastrusse Colombier, Gabriel Chmura, Walter Gugerbauer, Marco Guidarini czy Tadeusz Kozłowski.