ETR

Judyta KLUZA-SPORNIAK

Judyta KLUZA-SPORNIAK

skrzypce

Judyta Kluza-Sporniak, w 2020 roku, ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec dr hab. Janusza Wawrowskiego, prof. UMFC. Obecnie jest studentką Koninklijk Conservatorium w Brukseli, w klasie skrzypiec Philippe’a Graffin. 

Skrzypaczka jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. XI Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (III miejsce), 10th International Arthur Grumiaux Competition w Brukseli (III miejsce),  Bach Solo Competition w Poznaniu (I miejsce), a w 2021 roku zakwalifikowała się do ćwierćfinału prestiżowego konkursu ARD w Monachium. 

Jako solistka występowała z orkiestrami m. in. z Filharmonii Zielonogórskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, Polską Orkiestrą Sinfonia Baltica, POM LYO, Orkiestrą Kameralną Ardente. Koncertuje też jako kameralistka, będąc członkiem m.in. Kluza-Sporniak Duo, Warsaw Players czy Bryggen Bruges Strings. Bywa także zapraszana do współtworzenia zespołów kameralnych z najlepszymi polskimi muzykami, a od 2021 roku gościnnie występuje z Meccore String Quartet.